آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51480
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1393 10:44
تعداد بازدید : 773

اپراتورها و ایجاد شبکه های اجتماعی مختلط!

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: در جلسه ای که با حضور مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه داخلی در مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد به آنها تاکید شد هر چه سریع تر شبکه های اجتماعی داخی را راه اندازی کنند و برنامه خود را در این خصوص به مرکز ملی فضای مجازی ارایه کنند.

امیر احدی
بماند که در کشور کم نیستند نهادهای دولتی و غیردولتی که اقدام به ایجاد شبکه های اجتماعی کرده و می کنند. برای مثال وزارت آموزش و پرورش نیز در حال ایجاد شبکه اجتماعی برای دانش آموزان است.
به این ترتیب موجی از بودجه های دولتی و عمومی صرف موازی کاری های داخلی در ایجاد شبکه های اجتماعی شده و می شود.
اما گذشته از پول های زیادی که صرف ساخت، پرداخت و پشتیبانی از این شبکه های اجتماعی خواهد شد، همین مسوول در اختتامیه جشنواره تبلیغی نوین «جنات» که در سالن همایش های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد مطالبی را گفته که حایز اهمیت است.
انتظاری درباره نقش حوزه در فضای مجازی گفت: "اکنون شبکه های اجتماعی از طریق زیرساخت هایی در حال ورود به همه عرصه های زندگی هستند و سکولاریسم در حال حاکم شدن است. همچنین بحث محرم و نامحرم در این شبکه ها کم رنگ شده و پندارهای مذهبی به دلیل حاکمیت ارزش های غربی در حال رنگ باختن است."
در این خصوص ضمن تاکید بر رعایت موازین شرعی در هر زمان و مکانی، با توجه به نوع نگاه دبیر شورای عالی فضای مجازی به شبکه های اجتماعی، آیا رویکرد دستور به اپراتورها و سایر دستگاه های دولتی و غیر دولتی در ایجاد شبکه های اجتماعی، بر تفکیک و غیر مختلط بودن این شبکه ها است؟ به هر حال کمرنگ شدن بحث محرم و نامحرم لزوما در نرم افزارهای خارجی رخ نداده و در برخی از همین فروم ها، چت روم ها و شبکه های اجتماعی داخلی نیز بلوایی به راه است. از این رو مشخص نیست نگرانی از بحث بی توجهی به محرم و نامحرم در شبکه های اجتماعی داخلی چگونه قرار است مدیریت شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :