آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51481
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1393 10:46
تعداد بازدید : 967

رییس مرکز ملی فضای مجازی:

محرم و نامحرم در شبکه های اجتماعی کمرنگ شده است

رییس مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه نباید تبدیل به مصرف کننده در حوزه فناوری اطلاعات شویم گفت: فقدان شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشورو ضعف ساختار علمی و اداری که متناسب با فضای مجازی نیست و ما را در ورود اطلاعات دچار چالش می کند.
محمدحسن انتظاری.jpg
خبرگزاری فارس - محمدحسن انتظاری گفت: مقام معظم رهبری در چندین جلسه مطرح کردند که این تحولات باید مدیریت شود و برای اینکه انقلاب اسلامی تا زمان ظهور امام زمان (عج) تداوم داشته باشد، باید خود و کشور را به مدیریت نوین مجهز کنیم. 
رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: اگر با تحولات رو به رو نشویم، به صورت تهدید خود را ظاهر می کند و اگر توانمند مدیریت کنیم به صورت فرصت خواهد بود، به همین دلیل در تاسیس شورای عالی مجازی اهمیت آن را مانند اهمیت انقلاب اسلامی دانستند. 
وی گفت: شورای عالی فضای مجازی به عنوان یکی از سه شورای کشور است که برای مدیریت این تحولات و آماده سازی کشور در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی تاسیس شده است. 
انتظاری درباره نقش حوزه در فضای مجازی گفت: اکنون شبکه های اجتماعی از طریق زیرساخت هایی در حال ورود به همه عرصه های زندگی هستند و سکولاریسم در حال حاکم شدن است. 
وی گفت: بحث محرم و نامحرم در این شبکه ها کم رنگ شده و پندارهای مذهبی به دلیل حاکمیت ارزش های غربی در حال رنگ باختن است. 
رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: علاوه بر چالش ها با تغییر پارادایم ذهنی افراد ممکن است مواجه شویم و باید توجه داشت که اسلام با خطر سکولاریسم در داخل خانه ها رو به رو است. 
وی با بیان اینکه فعالیت هایی در حوزه مانند سایت پرسش و پاسخ و حضور مبلغان در شبکه های اجتماعی در حال انجام است گفت: باید فضای مجازی سازگار با اسلام باشد و مفاتیح الحیاتی برای فضای مجازی وجود داشته باشد تا این فضا را راهنمایی کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :