آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5177
تاریخ انتشار : 28 دی 1390 10:3
تعداد بازدید : 538

وزیر ارتباطات اعلام کرد:

ساماندهی آدرس های عددی اینترنتی

پیش فروش اینترنتی بلیت های سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر فردا آغاز می شود و به مدت سه روز ادامه می یابد.

 

 

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت- ‌رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص ساماندهی آدرس‌های عددی اینترنتی اظهار داشت: این موضوع یک مساله جدی و مهم ‌ است که با افزایش تعداد کاربران ارتباطی و درخواست برای استفاده از خدماتی مثل وای فای، وایمکس، RFID و بلوتوث و نیز اتمام ظرفیت نسخه چهار آدرس‌های عددی در دنیا، استفاده از نسخه6، IPV6 پروتکل (Internet Protocol version 6) به عنوان بهترین راه حل با حداکثر ظرفیت در دستور کار قرار گرفته است.
تقی‌پور ادامه داد: نسخه چهار آدرس‌های عددی اینترنتی تنها می‌توانست حدود 4/3 میلیارد آدرس اینترنتی ایجاد کند اما نسخه شش این پروتکل می‌تواند از دو هزار و 128 میلیارد آدرس اینترنتی پشتیبانی کند و بر این اساس IP‌های (Internet Protocol) بیشتری ایجاد شود.
وی با اشاره به مزیت این تغییر ادامه داد: IPV6 سیستم جدید آدرس دهی می‌تواند تعداد آدرس‌های اینترنتی را نسبت به IPV4 تا چندین برابر افزایش دهد.
وزیر ارتباطات همچنین ادامه داد: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کشور نیز با اتمام توزیع نسخه چهار آدرس‌های عددی اینترنتی در کل دنیا و مقدمات کار برای مهاجرت به نسخه شش این پروتکل ارتباطی آیین‌نامه، ساماندهی آدرس‌های اینترنتی IP Addresses را تصویب کرد.  تقی‌پور ادامه داد: به منظور اطلاع رسانی در این زمینه از حدود شش ماه گذشته برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده و به همه دستگاه‌های اجرایی نیزطی یک همایش عمومی‌ابلاغ شده است.  وزیرارتباطات ادامه داد: اجرای این کار به نفع شبکه ملی اطلاعات است، یعنی هردو گروه آدرس‌ها را داریم و می‌توانیم مدیریت کنیم.

دامنه‌های جدید و سطح بالا
تقی‌پور با اشاره فضای ایجاد شده در سطح جهانی برای دریافت دومین‌های جدید و سطح بالا اظهارداشت: در شرایط حاضر فضایی به صورت محدود ایجاد شده یعنی طی 5-4 ماه، اگر دستگاه‌هایی اجرایی چنین درخواستی را دارند، می‌توانند از طریق وزارت ارتباطات اقدام کنند.
  وی ادامه داد: وزارت ارتباطات نیز این درخواست‌هارا با مجامع جهانی مرتبط با این موضوع مطرح می‌کند،لازم است در خواست کنندگان این محدودیت زمانی را هم رعایت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :