آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51778
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1393 9:53
تعداد بازدید : 1321

100 شرکت بزرگ نامه مخالفت با طرح FCC راامضا کردند

زنده باد بی طرفی شبکه

تعدادی از غول های فناوری با انتشار نامه ای مشترک از اینترنت آزاد و باز حمایت کرده و در مورد برنامه های کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا هشدار دادند.
FCC.gif
فناوران- چندی پیش کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) برخلاف وعدههای پیشین خود درباره بیطرفی شبکه، قانونی را تصویب کرد که براساس آن، شرکت های آمریکایی در آینده می توانند با پرداخت هزینه بیشتر، داده ها و محتوای اینترنتی خود را با سرعت بیشتری در شبکه انتقال دهند. این موضوع انتقاد برخی جوامع بین المللی را برانگیخت؛ به طوری که برخی معتقدند که این استاندارد جدید به شرکت های ارایه خدمات اینترنتی این اجازه را می دهد که برای نوآوری ها در اینترنت پول بیشتری درخواست کنند.کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا درصدد تغییر قوانین مربوط به بیطرفی اینترنت است تا شرکت های بزرگ بتوانند با پرداخت پول بیشتر به ISP ترافیک و ظرفیت بیشتری را در فضای مجازی به خود اختصاص دهند تا در نتیجه سرعت بالا آمدن وب سایت های آنها بیشتر شود و کاربران بیشتری جذب این سایت ها شوند. این طرح به نفع شرکت های بزرگ اینترنتی است که می توانند پول بیشتری برای افزایش سرعت دسترسی به سایت های وابسته به خود بپردازند و البته سرویس دهندگان بزرگ اینترنتی هم از این طرح منتفع خواهند شد.
در مقابل، شرکت هایی مانند گوگل، مایکروسافت، فیس بوک و آمازون اجرای چنین طرحی را تهدیدی برای بیطرفی اینترنت دانسته و این کار را رفتاری مضر علیه مشتریان تشخیص داده اند. همچنین محدود کردن فضای آزاد اینترنت از جمله دیگر مضرات اجرای چنین طرحی توصیف شده است. از همین رو، بیش از 100 شرکت از جمله فیس بوک، گوگل، آمازون و توییتر نامه ای را خطاب به قانونگذاران آمریکا امضا و درباره این قانون جدید اظهار نگرانی کرده اند. آنها معتقدند که این قانون تهدیدی آشکار برای اینترنت است. این نامه خطاب به تام ویلر (Tom Wheeler)، رییس FCC و چهار کمیسیونر FCC نوشته شده و در آن درخواست شده که رای گیری درباره این طرح را که برای 15 ماه مه برنامه ریزی شده بود، به تاخیر بیندازند. در این نامه همچنین آمده است که قوانین این کمیسیون نباید منجر به ساخت و پاخت های تک تک شرکت ها و تبعیض میان آنها شود. علاوه بر این، شرکت ها معتقدند که FCC باید در اقدامی که بسیار ضروری به نظر می رسد، اطمینان دهد ککه اینترنت همچنان فضایی باز برای آزادی بیان و تجارت الکترونیکی باقی خواهد ماند. 

 تاخیر در رای گیری به دلیل آماده نبودن مردم
جسیکا روزن ورسل (Jessica Rosenworcel)، یکی از کمیسیونرهای FCC درخواست تاخیر یک ماهه برای رای گیری طرح ویلر را دارد. وی در اینباره گفت: این طرح یکی از مواردی است که نباید در آن عجله داشت و ممکن است که عجله در این کار با مخالفت مردم مواجه شود، زیرا مردم هنوز درباره این قانون اطلاعات کافی ندارند و بیشتر باید اطلاع رسانی کنیم. در همین راستا نیز کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا از تاخیر برای رای گیری در مورد بیطرفی اینترنت دفاع کرد و علت این امر را نگرانی مردم در مورد پیامدهای این طرح دانست. البته منابع مطلع می گویند که کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا قصد ندارد در طرح اولیه خود به منظور مدیریت ترافیک اینترنت به نفع شرکت ها و سایت های پولدار تغییری ایجاد کند و صرفا قصد دارد آن را به گونه ای مناسب برای افکار عمومی توجیه کند. به همین علت بعید به نظر می رسد که افکار عمومی در این زمینه اقناع شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :