آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51779
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1393 9:55
تعداد بازدید : 1305

«مگفا» بازهم در فهرست خصوصی سازی قرار گرفت

سازمان خصوصی سازی اسامی ۲۷ شرکت «بسیار بزرگ» و ۷۶ شرکت «بزرگ» دولتی قابل واگذاری در سال ۹۳ را منتشر کرد که نام مرکز گسترش فناوری اطلاعات ایران در بین شرکت های بزرگ دیده می شود.
magfa.gif
فناوران- مگفا در سال گذشته نیز در فهرست واگذاری ها قرار داشت اما با وجود حجم بالای واکذاری های دولت در سال ۹۲، این شرکت واگذار نشد تا مگفا باز هم در فهرست فروش شرکت های دولتی قرار بگیرد. 
این شرکت در فهرست گروه یک واگذاری ها قرار دارد. بر این اساس به استناد ماده دو فصل دوم سیاست های اجرایی اصل ۴۴ قانون اساسی دولت مجاز و مکلف است تا ۱۰۰ درصد سهام شرکت های «گروه یک» را به بخش خصوصی واگذار کند.
قرار است ۱۰۰ درصد سهام مگفا به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به فروش برسد. 
سهام شرکت های سرمایه گذاری گسترش و توسعه صنعت، تیم های پرسپولیس، نفت تهران و استقلال، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس و نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران از دیگر شرکت هایی هستند که در این فهرست قرار دارند. 
مرکز گسترش فناوری اطلاعات «مگفا» از ابتدای سال ٨٢ به عنوان شرکت تابعه و تخصصی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، فعالیت خود را در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (آغاز کرده است. 
این شرکت هم اکنون از طریق واحدهای کسب و کار (SBU) و ٩ شرکت وابسته در زمینه مدیریت ، نظارت، مشاوره، ارایه محصولات و خدمات و اجرای طرح ها و پروژه های ICT به فعالیت می پردازد.
هنوز نحوه واگذاری مگفا مشخص نیست اما در صورت واگذاری این شرکت از طریق بورس و یا فرابورس، جمع شرکت های سهامی گروه رایانه به ۱۰ خواهد رسید. 
آخرین خبر از وضعیت این شرکت به آذرماه سال ۹۲ بازمی گردد که هیات واگذاری با اصلاح اساسنامه شرکت گسترش فناوری اطلاعات و نیز تعدیل نیروی انسانی و آماده سازی هشت شرکت قابل واگذاری موافقت کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :