آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51780
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1393 9:57
تعداد بازدید : 1262

اجرای رومینگ ملی تا تیر ماه

رگولاتوری بر کاهش تعرفه اینترنت نظارت مستمر دارد

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از عملیاتی شدن طرح رومینگ ملی میان اپراتورهای فعال تلفن همراه ظرف ۲ ماه آینده خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، پوشش خدمات موبایل در کشور تکمیل می شود.
Untitled-2.gif
خبرگزاری مهر- حسن رضوانی با بیان اینکه مصوبه برقراری رومینگ ملی که در جلسه ۱۸۳ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات نهایی شد به اپراتورهای موبایل ابلاغ شده است، اظهار داشت: هم اکنون جلسات هماهنگی میان اپراتورهای فعال کشور در جهت تامین تمهیدات فنی و تجاری و نیز تجهیزاتی برای عملیاتی کردن این طرح در حال برگزاری است. وی با بیان اینکه رومینگ ملی حداکثر تا ۲ ماه آینده انجام می شود، گفت: با اجرای این طرح، اپراتور ها خدمات شبکه خود را در اختیار مشترکان سایر اپراتور ها قرار می دهند. 
رضوانی با تاکید براینکه این مصوبه برای هر ۳ اپراتور فعال کشور ابلاغ شده و الزامی است، تصریح کرد: اما در شرایط فعلی اپراتورهای غالب - همراه اول و ایرانسل - که بیش از ۲۵ درصد سهم بازار را دارند باید به یکدیگر و به سایر اپراتور ها رومینگ بدهند. 
وی با بیان اینکه تعاملات فنی و اقدامات تعیین ایستگاه های رادیویی در مرحله نهایی میان اپراتور ها قرار دارد، خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن طرح رومینگ ملی، اپراتور ها نباید به دلیل استفاده از خدمات شبکه های یکدیگر از مشترکان هزینه اضافی دریافت کرده و تنها مجازند که در چارچوب تعرفه های مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، هزینه مکالمات را از مشترکان دریافت کنند. 
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد اجرایی شدن طرح امکان تغییر اپراتور توسط مشترک بدون تغییر شماره تلفن نیز گفت: این طرح برای اجرا به زمان بیشتری نیاز دارد و هم اکنون در حال انجام توافقات اولیه است. 
وی با اشاره به بررسی های صورت گرفته در مورد این طرح گفت: آیین نامه اجرای این طرح بار دیگر در دست بررسی فنی قرار گرفته و با یک سری تغییرات در موارد لازم الاجرا بزودی در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مطرح می شود و پس از تصویب نهایی برای اجرا به اپراتورهای موبایل ابلاغ می شود. 
رضوانی در پاسخ به این سوال که طبق گفته وزیر ارتباطات دو طرح رومینگ ملی و جابجایی شماره تا شهریورماه و قبل از همگانی شدن سرویس نسل سوم موبایل در کشور باید اجرایی شود گفت: رومینگ ملی که بزودی عملیاتی شده و توافقات اجرای طرح نامبرپرتابیلیتی نیز تا چند ماه آینده انجام خواهد شد. 

 ارایه مدارک تخفیف ۴ شرکت ندا
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی همچنین اعلام کرد: رگولاتوری بر اجرای مصوبه ۱۸۱ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر کاهش تعرفه سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL) به طور مستمر نظارت و درصورت بروز تخلف از سوی اپراتور ها با آن برخورد می کند. 
رضوانی افزود: با توجه به اقدامات انجام شده در حال حاضر شرکت های خدمات انتقال داده ها (PAP) و شرکت مخابرات ایران، تعرفه حجم ترافیک سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL) را برای مشترکان خود با ۲۰ درصد کاهش محاسبه می کنند. 
وی درباره نحوه بهره مندی شرکت مخابرات ایران و شرکت های خدمات انتقال داده ها از تخفیف تعرفه پهنای باند اینترنت بین الملل و لینک های انتقال براساس مصوبه ۱۸۱ گفت: این شرکت ها باید تحلیل نحوه قیمت گذاری و اطلاعات مربوط به میزان استفاده از خدمات مخابراتی را برای بررسی و صحت سنجی به رگولاتوری ارائه کنند. اما تاکنون از مجموع ۱۱ شرکت خدمات انتقال داده ها و شرکت مخابرات ایران، فقط ۴ شرکت مستندات خود را آن هم به صورت ناقص، به این سازمان ارائه کرده اند که صدور تائیدیه های مربوط به آن ها پس از رفع نقص های موجود و تامین نظر رگولاتوری انجام می شود. 
رضوانی با اشاره به اینکه زمان اجرای مصوبه ۱۸۱، از زمان ابلاغ آن است تصریح کرد: عدم امکان دریافت پهنای باند با قیمت مصوبه ۱۸۱ از سوی شرکت های خدمات انتقال داده به منزله عدم ارائه سرویس ADSL به کاربران نهائی با قیمت پیش بینی شده در این مصوبه نبوده و این شرکت ها موظفند در هر شرایطی، تعرفه مصوبه ۱۸۱ را برای کاربران ADSL اعمال کنند. 
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اظهار کرد: با توجه به الزام موجود، شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت مخابرات ایران نیز آمادگی خود را برای تخصیص پهنای باند و بستر انتقال به شرکت های ارائه دهنده سرویس ADSL با تعرفه های مصوبه ۱۸۱ کمیسیون، به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام کرده اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :