آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51791
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1393 10:56
تعداد بازدید : 1241

فراغت ۳۳درصد دانش آموزان در اینترنت می گذرد

رییس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه ۳۳ درصد دانش آموزان تهرانی اوقات فراغت خود را با اینترنت گردی و یا نرم افزارهای ویژه تلفن همراه پر می کنند، گفت: وقت گذرانی بدون کنترل و بی قید و بند دانش آموزان در فضای مجازی منجر به ایجاد هویت کاذب و زودگذر برای آن ها می شود.
خبرگزاری مهر - ابوالفضل رحمانی گفت: متاسفانه در سال های اخیر دانش آموزان از فضای مجازی استفاده بی رویه می کنند و همین موضوع منجر به انزوای دانش آموزان شده است. 
وی ادامه داد: این هویت کاذب و زودگذر تصویری غیرواقعی برای افراد ایجاد می کند و منجر به این می شود که افراد دایما در تلاش و تکاپو برای حضور بیشتر در شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک، وایبر، وی چت و غیره شوند؛ چراکه در فضای مجازی بیش از آنکه هویت برای فرد مطرح باشد، دانش آموز سعی در ارایه افکار و علایق و اندیشه های خود دارد که این خود بسیار خطرناک است. 
رحمانی با بیان اینکه این روز ها شاهد اعتیاد اینترنتی جوانان و نوجوانان به ویژه دانش آموزان هستیم، گفت: باید تعارض ارزش های ایرانی ـ اسلامی را در فضای مجازی مورد توجه قرار داد؛ چراکه این تکنولوژی ها از قبل به ایران آمده اند و چالش های هویتی را برای جوانان ما ایجاد می کند که با مولفه های فرهنگ اسلامی و ایرانی ما مغایر است. 
این مشاور با اشاره به تحقیقات انجام شده با موضوع ارزیابی سلامت روانی و رفتاری دانش آموزان شهر تهران گفت: امسال این تحقیق در میان ۱۳۲ هزار دانش آموز با ۴۲ مولفه انجام شد که متاسفانه نتایج این ارزیابی نشان می دهد، ۵۶ درصد دانش آموزان در معرض خطر کسانی هستند که ارتباطشان با خانواده ها ضعیف است و مشکلات خود را با دوستانشان به صورت رودررو و یا در فضای مجازی مطرح می کنند. وی ادامه داد: کمتر از یک درصد دانش آموزان در معرض خطر مشکلات خود را با خانواده مطرح می کنند؛ ۳۳ درصد دانش آموزان اوقات فراغت خود را با استفاده از اینترنت، ۲۹ درصد استفاده از کامپیو تر و موبایل، ۱۷ درصد تلویزیون و ۳۵ درصد گوش دادن به موسیقی پر می کنند، اما بر اساس نظرسنجی انجام شده بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان در پاسخ به انجام فعالیت های ورزشی گزینه کم، اصلا یا خیلی کم را انتخاب کردند که این ها همگی هشدارهایی برای نبود تحرک، به خطر افتادن سلامت دانش آموزان، وابستگی به فضای مجازی و منزوی شدن آن ها است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :