آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51803
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1393 11:13
تعداد بازدید : 1194

قوانین شرکت های دانش بنیان امسال اجرایی می شود

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان تا پایان سال جاری قوانین مربوط به این شرکت ها اجرایی می شود.
Untitled-1.gif
مهر- سورنا ستاری افزود: حمایت از شرکت های دانش بنیان روح حاکم بر داخلی سازی صنعت در کشور است چرا که داخلی سازی صنایع پروسه ای طولانی دارد و ایران هنوز به این مهم دست نیافته است. 
وی همچنین با بیان اینکه پارک فناوری پردیس یک ماکت از پژوهش در کشور است گفت: با ادامه روند بودجه پژوهشی رابطه ای بین دانشگاه و صنعت برقرار نمی شود. باید از پژوهش به عنوان منبع درآمد استفاده شود، نه محل هزینه. 
ستاری در خصوص ۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در پارک فناوری پردیس گفت: در مقابل این پارک مبلغی بیش از هزار میلیارد تومان فروش داشته است که این نشانه روند مثبت تجاری سازی و عملکرد مناسب بخش پژوهش است. 
معاون علمی وفناوری رییس جمهور با بیان اینکه باید مراکز رشد را تقویت کنیم و از امکانات پژوهشکده ها در جهت رشد شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم گفت: با امکاناتی که در پارک ها از جمله حمایت های صندوق های ریسک پذیر، تامین اعتبار مشاوره های حقوقی و مالیاتی و کارهای نرم افزاری در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهد، امیدوار است به زودی بازار را به دست بگیریم و مهم ترین دغدغه و چالش های این معاونت در حال حاضر به دست آوردن بازار است. 
ستاری با بیان اینکه دولت باید در علوم مرتبط با مرز دانش هزینه کند تصریح کرد: دولت باید تنها در زمینه علومی که در مرز دانش است هزینه کند ولی در مرحله تجاری سازی نه تنها دولت نباید خرج کند بلکه این بخش باید در آمدزا نیز باشد. 
وی ادامه داد: تجاری سازی و مرز دانش باید دو مقوله جدا از هم باشند تا شرکت های دانش بنیان بتوانند به سمت بازار حرکت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :