آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51860
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1393 11:14
تعداد بازدید : 1011

تذکر به رییس جمهور بابت عدم فیلتر واتس اپ

رئیس کمیته رسانه، هنر و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی اقدام رئیس جمهور در رفع فیلتر واتس اپ در این کمیسیون خبر داد.
whatsapp.jpg
تسنیم - حجت الاسلام نصراله پژمان فر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به رفع فیلتر شبکه اجتماعی «واتس اپ»، گفت: رفع فیلتر واتس اپ خلاف قانون است و این کار از جانب هر فردی صورت گیرد، خلاف قانون محسوب می شود. 
وی ادامه داد: اینکه این موضوع فرض شود که اگر فردی جایگاه حقوقی بالاتری را داشته باشد، ما به کار خلاف قانون وی بی اعتنایی کنیم، چنین چیزی نیست و اقدام خلاف قانون از ناحیه هر کسی انجام شود، خلاف است. 
رئیس کمیته رسانه، هنر و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: مجوز برای رفع فیلتر نرم افزار واتس اپ را فقط می تواند شورای عالی فضای مجازی صادر کند و جلسه تشکیل شود ولو اینکه رئیس شورای عالی فضای مجازی رئیس جمهور باشد، اما جلسه ای تشکیل نشده و براساس جلسه تشکیل نشده ما مصوبه ای در ارتباط با این موضوع نداریم و امروز رفع فیلتر کردن غیرقانونی است.  پژمان فر یادآور شد: ما به رئیس جمهور تذکر خواهیم داد و فردا در کمیسیون فرهنگی مجلس رفع فیلتر نرم افزار واتس اپ را مطرح خواهیم کرد.  محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هفته گذشته اعلام کرده بود: دولت موافق مسدود کردن و بستن شبکه های اجتماعی خارجی که مخرب نیستند و در کشور جایگزین ندارند، نیست و تا زمانی که جایگزینی برای این شبکه ها در کشور نداشته باشیم دولت موافق مسدود کردن آن ها نیست.  وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل موضوع فیلتر شبکه های اجتماعی و فیلتر «واتس اپ» در شورای عالی فضای مجازی مطرح شد و رئیس جمهور به عنوان رئیس این شورا دستور داد که این موضوع متوقف شود و این کار انجام نشود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :