آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51866
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1393 11:24
تعداد بازدید : 1142

پایان عجیب پیوست فرهنگی رایتل

در حالیکه تنها صد روز به پایان دوره انحصار تمدید شده رایتل باقی مانده، این اپراتور هنوز پیوست فرهنگی خود را دریافت نکرده است. این در حالیست که یکی از بارزترین محورهای مورد نظر در این پیوست نیز به موضوع مکالمات تصویری مربوط می شد. رایتل.jpg

امیر احدی
به هر حال بعد از مخالفت هایی که با این سرویس شد، مقرر شد پیوست فرهنگی برای رایتل تنظیم شود تا گره کار باز شود. خردادماه سال قبل بود که معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات گفت، پیوست فرهنگی جزو پروانه اپراتور ها محسوب می شود که لازم الاجرا است و مختص اپراتور سوم هم نیست. 
اما در شهریورماه سال 92 نیز روابط عمومی رگولاتوری اعلام کرد بر اساس وظیفه ای که به رگولاتوری محول شده بود تدوین و تنظیم پیوست فرهنگی در دستور کار قرار گرفت اما تصویب نهایی و اجازه صدور مجوز برای ارائه این خدمات باید از سوی شورایعالی فضای مجازی صادر شود.
با این وجود در آذرماه زمانیکه رسانه های پیگیر این موضوع از دبیر شورای عالی فضای مجازی شدند وی گفت: این موضوع در دوره قبلی دبیرخانه مطرح بوده و حداقل من تاکنون پیوست فرهنگی رایتل را ندیده ام!
این موضوع پرسش های زیادی را به دنبال داشت که پس سرانجام این پیوست چه شده است. در نهایت نیز وزیر ارتباطات که هفته گذشته بازهم مورد سوال در خصوص سرنوشت پیوست مذکور قرار گرفت، پرونده آن را از سمت وزارت ارتباطات برای همیشه بست. وی نیز گفت: این موضوع باید از مسوولان شورا پیگری شود ما در این شورا یک عضو داریم و بر اساس گزارش هایی که به ما رسیده درباره تماس تصویری تاکنون چندین جلسه برگزار شده و گویا مراحل نهایی تصمیم گیری دراین زمینه در حال انجام است و تاریخ دقیق برای راه اندازی مجدد این سرویس را باید از شورای عالی فضای مجازی پیگیری کرد.
به این ترتیب حتی اگر همین فردا نیز پیوست فرهنگی رایتل و مجوز تماس های تصویری صادر شود، هیچ تاثیری بر این اپراتور و اندک مشترکان آن نخواهد داشت چراکه تا پایان سال جاری قرار است دو اپراتور اول و دوم که 99 درصد بازار را در اختیار دارند، وارد این عرصه شده و خدمات نسل 3 و 4 را عرضه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :