آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51875
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1393 11:35
تعداد بازدید : 1028

تناقضات نظارت رگولاتوری بر تخفیف های اینترنت

چندی قبل شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنت (PAP)، زیرساخت و مخابرات را متهم به عدم همکاری در ارایه تخفیف های 20 درصدی اینترنت برای مردم کردند. PAPها که شامل 11 شرکت هستند البته اعلام کردند با این وجود تخفیف ها را از جیب خودشان تقدیم مردم کردند.
یادداشتتت.jpg
امیر احدی
این اظهارات بلافاصله با تکذیب زیرساخت و مخابرات همراه شد. اندکی بعد هم رگولاتوری که مسوول ابلاغ و نظارت بر مصوبه کاهش نرخ خدمات اینترنتی است، ادعای شرکت های PAP را رد کرد و از آنها خواست مستندات ارایه تخفیف های خود را به رگولاتوری بدهند. اما روز گذشته معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات مسایلی را مطرح کرد که تناقض ها و ابهامات زیادی را در خود داشت. حسن رضوانی گفته، با توجه به اقدامات انجام شده در حال حاضر PAP ها و شرکت مخابرات، تعرفه حجم ترافیک ADSL را با ۲۰ درصد کاهش برای مشترکان خود محاسبه می کنند. تنها معنای اظهارات وی این است که هم شرکت های PAP و هم مخابراتی ها تخفیف ها را برای مشترکان خود در نظر گرفته اند و ظاهرا در این خصوص مشکلی وجود ندارد و همه کاربران هم احتمالا باید این تخفیف ها را لمس کرده باشند.  اما بلافاصله و در پاراگراف بعدی این مصاحبه وی در پاسخ به نحوه استفاده شرکت های اینترنتی از تخفیف های زیرساختی گفته، تاکنون از مجموع ۱۱ شرکت خدمات انتقال داده ها و شرکت مخابرات ایران، فقط ۴ شرکت مستندات خود را آن هم به صورت ناقص، به این سازمان ارائه کرده اند که صدور تائیدیه های مربوط به آنها پس از رفع نقص های موجود و تامین نظر رگولاتوری انجام می شود. تناقض ماجرا اتفاقا همین جاست. در پاراگراف اول گفته شد تمام شرکت های مذکور تخفیف 20 درصدی را برای مشترکان خود منظور کرده اند، اما در پاراگراف دوم اعلام می شود تنها 4 شرکت آن هم به صورت ناقص مستندات تخفیف های خود را ارایه کرده اند که آن را نیز باید کامل کنند!
در بخش دیگری از سخنان همین مسوول آمده، رگولاتوری بر اجرای مصوبه ۱۸۱ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر کاهش تعرفه ADSL به طور مستمر نظارت و درصورت بروز تخلف از سوی اپراتورها با آن برخورد می کند! این اظهارات پیچیدگی را دو چندان می کند، نخست اعلام شده همه تخفیف ها را اعمال کرده اند، بعد گفته شد تنها 4 شرکت مستندات ناقص داده اند و بعد هم اعلام می شود نظارت مستمر بر تخلفات داریم! خب اگر فرض این باشد که به جز آن 4 شرکت با مستندات ناقص، باقی شرکت ها متخلفند. پس ماجرا از چه قرار است؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :