آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51877
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1393 11:39
تعداد بازدید : 1245

پروانه جدید PAPها محدودیت فناوری دارد

مدیرعامل شرکت آسیاتک گفت: در بازنگری پروانه شرکت های PAP، تکنولوژی 4G و LTE ثابت به این پروانه ها اضافه نشد و با همان فناوری سیم مسی ۱۰ سال پیش پروانه ها در دست تمدید است.

خبرگزاری فارس- محمد علی یوسفی زاده اظهار داشت: هفته گذشته آخرین نظر در خصوص پروانه های جدید از شرکت های PAP اخذ شد و گفته شده که این موضوع در جلسه این هفته کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مطرح خواهد شد.
این فعال بازار اینترنت کشور افزود: علیرغم صحبت هایی که در مورد لزوم تغییر رویه از تکنولوژی محور به سرویس محور در صدور پروانه ها مطرح شد؛ اما در پروانه بازنگری شده شرکت های PAP، محدودیت تکنولوژی برداشته نشد و با همان فناوری سیم مسی 10 سال پیش پروانه ها در دست تمدید است.
مدیرعامل انتقال داده های آسیاتک تصریح کرد: به این ترتیب با توجه به شرایطی که سازمان تنظیم مقررات برای بازار متصور است، برخلاف انتظارها تکنولوژی 4G و LTE ثابت به پروانه شرکت های PAP اضافه نشد.
وی اظهار داشت: همچنین انتظار می رفت در تدوین پروانه های جدید، ارزیابی های چند ساله رگولاتوری از فعالیت 11 شرکت PAP مورد استفاده و موثر قرار گیرد؛ به این معنی که شرکت هایی که توسعه بیشتری در استان های کشور داشته اند و فعالیت خود را از مناطق سود ده به استان های کم سوده تر توسعه داده اند، از امتیاز بیشتری برخوردار باشند که علیرغم این انتظار هم اکنون تمام شرکت ها از شرایط یکسانی در پروانه های جدید «ندا» برخوردارند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :