آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51884
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1393 11:48
تعداد بازدید : 1167

دستگیری گوشی فروش های متقلب

در تاریخ 7 بهمن ماه 92 فردی با مراجعه به دادسرای ناحیه 11 تهران و طرح شکایتی عنوان کرد که در زمان مراجعه به یکی از مراکز خرید و فروش گوشی های تلفن همراه قصد خرید یک دستگاه گوشی اصل را داشته که با وجود پرداخت وجه نقد برای خرید گوشی مورد نظر خود، پس از خرید گوشی و در زمان استفاده از آن متوجه بدل بودن گوش تلفن همراه شده است.
دستگیری.jpg
خبرگزاری فارس- با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری به شیوه بدل اندازی و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 11 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گفت.
مالباخته پس از حضور در اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پنجم دی ماه سال 92 به پاساژی واقع در تقاطع خیابان جمهوری – حافظ مراجعه کرد، در آنجا شخصی که به ظاهر در حال فروش تلفن همراه بود با شخص دیگری در حال چانه زنی بر سر قیمت گوشی بود که توجه مرا به خود جلب کرد.
وی افزود: زمانیکه درباره نوع گوشی و قیمت آن با او مشغول صحبت شدم وی با نشان دادن فاکتور خرید و کارتن گوشی تلفن همراه مدعی شد که گوشی را به قیمت یک میلیون و 500 هزار تومان خریداری کرده و در حال حاضر نیز تنها به علت نیاز مالی قصد دارد تا گوشی را به قیمت 800 هزار تومان بفروشد.
مالباخته ادامه داد: در حالیکه ارزان بودن قیمت گوشی وسوسه ام کرده بود با دیدن فاکتور و کارتن گوشی از اصل بودن آن اطمینان پیدا کرده و بلافاصله اقدام به خرید گوشی تلفن همراه کردم و مبلغ 800 هزار تومان را به این شخص دادم.
با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان اداره چهاردهم با بررسی شکایت های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان و شکاتی شدند که همگی به همین شیوه و شگرد و در زمان مراجعه به مراکز خرید و فروش گوشی تلفن همراه مورد کلاهبرداری قرار گرفته و تمامی آن ها با پرداخت وجوه چند صد هزار تومانی و حتی میلیونی ، گوشی های تلفن همراه چینی را دریافت کرد ه اند که قیمت آنها بیشتر از 150 هزار تومان نیست.
با دستگیری دو متهم این پرونده معاون آگاهی از کلیه شکات و مالباختگان دعوت کرد تا جهت پیگیری شکایات خود به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :