آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51895
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1393 0:0
تعداد بازدید : 850

مقامات امنیتی واشنگتن:

ابعاد جاسوسی اسرائیل از آمریکا تکان دهنده است

کوزهگر در کوزه افتاد. مقامات اداره ضدجاسوسی آمریکا در جلسه محرمانه با اعضای کنگره، از جاسوسی "بیش از حد و ناشایست" رژیم صهیونیستی از آمریکا ابراز نارضایتی کردند.

فناوران- مقامات اداره ضدجاسوسی آمریکا در جلسه محرمانه با اعضای کمیسیون قضایی و امور خارجه کنگره، از جاسوسی گسترده رایزنان بازرگانی اسرائیل از صنایع دفاعی و بخش های مرتبط با ساخت بمب هسته ای آمریکا خبر دادند.
بر اساس این گزارش، یکی از مشاوران اسبق نمایندگان کنگره که خواست نامش فاش نشود به خبرنگار نیوزویک گفت: با توجه به گفته های مقامات امنیتی، عملیات جاسوسی رژیم صهیونیستی در خاک آمریکا، از نظر وسعت با فعالیت های اطلاعاتی هیچ یک از متحدین اروپایی این کشور قابل مقایسه نیست. 
این مقام آمریکایی با «تامل برانگیز، هشدار دهنده و حتی وحشتناک» خواندن کار اسرائیل در سوء استفاده از روابط گرم با آمریکا گفت: اسرائیلی ها چندین دهه است که از ما جاسوسی می کنند و حال فهمیده ایم که در بحث جاسوسی، خطوط قرمز را رده کرده اند. هدف از دعوت مقامات اداره ضدجاسوسی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به کنگره، ارایه اطلاعات به نمایندگان برای تصمیم گیری در خصوص لغو شرط اخذ روادید برای اسرائیلی های متقاضی سفر به آمریکا بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :