آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5192
تاریخ انتشار : 28 دی 1390 11:29
تعداد بازدید : 675

بنیانگذار اپل طرفدار گوشی های آندروییدی شد

بنیانگذار شرکت اپل، “استیو وزنیاک” با تغییر رویکردی جالب توجه اعلام کرده است که طرفدار گوشی های آندروییدی است.

مهر- با وجود اینکه وزنیاک هنوز کاربر گوشی آیفون است، معتقد است، در موقعیتهایی ویژه از قبیل استفاده از دستورات صوتی و GPS گوشی‌های آندرویید کاربرد بهتری دارند.
وزنیاک در گفتگو با “دیلی بیست” گفت: میزان موفقیتم در استفاده از سیستم سیری آیفون بسیار کمتر از میزان موفقیتم در هنگام استفاده از سیستم صوتی داخلی آندرویید است و این مرا آزار می‌دهد. من باید در خودروی خود بارها و بارها با صدای بلند تکرار کنم “با خانه استیک “لارک کریک” تماس بگیر” اما در نهایت هم نمی‌توانم تماس بگیرم. سپس آندروییدم را برداشته و همان جمله را یک‌بار تکرار می‌کنم و تماس برقرار می‌شود. همچنین می‌توانم به راحتی با آندرویید موقعیت یابی کنم.
شاید علاقمندی به آندرویید از جانب فردی که در فرهنگ اپل غرق شده بود و برای طرفداران این شرکت یک اسطوره به شمار می‌رفت، کمی‌عجیب باشد. روابط میان اپل و گوگل طی سال‌های اخیر و پس از ورود گوگل به بازار تلفن‌های همراه به شدت ستیزه جویانه شده و استیو جابز فقید قسم خورده بود تا تمامی‌قدرت خود را برای نابودی آندرویید به کار ببندد.پس از آن تصاویری از وزنیاک منتشر شد که در حال گشت و گذار در محوطه شرکت گوگل و زیر و رو کردن جدیدترین گوشی موبایل گوگل است، تصاویری که در ماه نوامبر هیاهوی زیادی را در جهان فناوری ایجاد کرد. وزنیاک رویکردی واقع بینانه و به دور از غرض ورزی را در پیش گرفته است. درواقع وی و “اندی روبین” مسوول پروژه آندرویید، که دوستانی قدیمی ‌به شمار می‌روند، دوباره به سوی هم بازگشته‌اند.وزنیاک می‌گوید، گوشی اولش همیشه آیفون است زیرا زیبایی آن را دوست دارد اما همیشه واقعا آرزو می‌کند که ای کاش توانایی‌های گوشی آندروییدی اش در آیفون نیز وجود داشت.بر اساس گزارش فاکس نیوز، وی هنوز باور دارد آیفون برای بسیاری از کاربران بهترین گزینه برای انتخاب است. وی می‌گوید: افرادی که به آنها پیشنهاد خریداری آیفون 4S را می‌دهم افرادی هستند که در جهان Mac، جهان بسیار سازگار زندگی می‌کنند، و برای افرادی که دچار رایانه هراسی هستند و نمی‌خواهند از رایانه‌ها استفاده کنند، آیفون کمتر از دیگر گوشی‌ها ترسناک است. همچنین برای افرادی که از پیچیدگی تلفن‌های همراه هراسناکند، آیفون یکی از ساده‌ترین گوشی‌ها بوده و تمامی‌ نیازهای فرد را برطرف می‌سازد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :