آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52044
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1393 10:41
تعداد بازدید : 502

دادگاه اروپایی: گوگل فراموش کند!

براساس حکم یک دادگاه عالی در اروپا، گوگل باید بعضی از نتایج جست وجوهایش را به درخواست مردم عادی اصلاح یا پاک کند.

 

فناوران- این حکم، محکی برای حق به اصطلاح "فراموش شدن" است که دادگاه عدالت اتحادیه اروپا به آن رای داده است و منظور از آن داده های "نامربوط" و کهنه است که باید به درخواست مردم پاک شود. گفتنی است که این پرونده را یک مرد اسپانیایی تشکیل داده بود که شکایت داشت آگهی حراج خانه اش که توسط بانک تصاحب شده بود، همچنان در جست وجوی گوگل ظاهر می شود و این ناقض حریم خصوصی اوست. گوگل در پاسخ به این حکم گفت که از این حکم “مایوس شده است.» یکی از سخنگویان این شرکت نیز اعلام کرد: ما اکنون باید عواقب این حکم را سر فرصت تحلیل کنیم.

 

 

 

 

 

ناکافی

گوگل در این راستا می گوید که داده ها را کنترل نمی کند و فقط لینک اطلاعاتی که آزادانه در دسترس است را به متقاضیان نشان می دهد. این شرکت قبلا گفته بود که مجبور کردن این شرکت به پاک کردن داده ها به مثابه سانسور است. این در حالی است که ویویان ردینگ، کمیسر دادگستری اتحادیه اروپا از تصمیم این دادگاه اروپایی استقبال کرد و گفت: این یک پیروزی روشن برای حفاظت از اطلاعات شخصی اروپایی هاست. کمیسیون اروپایی ابتدا در سال ۲۰۱۲ پیشنهاد قانونی که به کاربران "حق فراموش شدن" می داد را داده بود. به این ترتیب گوگل باید بعضی از جست وجوها را ویرایش کند، به طوریکه با دستور اروپا برای حفاظت از داده های شخصی مطابقت داشته باشد.

دادگاه در حکم خود که در لوگزامبورگ اتخاذ کرده، گفت که مردم حق دارند اطلاعاتی را که می خواهند از گوگل حذف کنند، اگر این اطلاعات ناکافی، نامربوط یا مربوط به گذشته ای باشد که دیگر صادق نیست.


 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :