آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52045
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1393 10:44
تعداد بازدید : 625

رگولاتوری اعلام کرد:

زمان تایید گوشی های وارداتی کاهش یافت

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تسهیل فرآیندها برای ترغیب واردکنندگان گوشی به دریافت تایید نمونه خبر داد و اعلام کرد: زمان تایید گوشی های وارداتی به 5 روز کاری کاهش یافته است.

 

فناوران – بر اساس اطلاعیه این سازمان هم اکنون مدل های بسیار زیادی از گوشی های تلفن همراه در بازار کشور به فروش می رسند که نه تنها تاییدیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را ندارند بلکه دارای گارانتی و خدمات پس از فروش نیز نیستند.

 

 

براین اساس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: برای نمایندگی های مجاز واردات گوشی های تلفن همراه که لیست آنها از طرف مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت اعلام شده، فرآیند تایید نمونه در هنگام واردات انجام شده و در صورت انطباق نتایج آزمایش با استانداردها و ضوابط داخلی کشور، فرآیند ترخیص انجام می شود.

همچنین به منظور ترغیب واردکنندگان به واردات قانونی انجام فرآیندها تسهیل شده است؛ از جمله اینکه زمان انجام فرآیند تایید نمونه به 5 روز کاری کاهش یافته و گواهی های صادره توسط مراجع بین المللی مورد تایید سازمان پذیرفته می شود. همچنین در صورت ارایه نمونه در هنگام ثبت سفارش و تایید آن توسط رگولاتوری، در هنگام واردات انبوه، ضمن نمونه برداری مجدد نسبت به ترخیص همزمان مابقی آنها اقدام می شود.

رگولاتوری تاکید کرد: برغم تلاش های این سازمان و پیگیری های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به دلیل عدم نظارت صحیح در مبادی گمرکی و همچنین واردات غیر قانونی و عدم پایش بازار توسط نهادهای مرتبط، مدل های بسیار زیادی از گوشی های تلفن همراه در بازار به فروش می رسند که نه تنها تاییدیه این سازمان را ندارند بلکه گارانتی و خدمات پس از فروش نیز ندارند که نمونه ای از آن طی نامه ای در تاریخ 16 بهمن 91 به معاون پیشگیری و هماهنگی سازمان ها و استان های ستاد مرکزی قاچاق کالا و ارز اعلام شده است.

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :