آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5206
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1390 0:0
تعداد بازدید : 507

هشدار پلیس فتا به خریداران بلیت الکترونیکی جشنواره فجر

مواظب پول و اطلاعات خود باشید

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی (فتا) در خصوص خرید اینترنتی بلیت های جشنواره فیلم فجربه علاقه مندان هنر هفتم هشدار داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا- با توجه به شروع فروش بلیت‌‌های جشنواره فیلم فجر و زمان محدود و همچنین استقبال دانشجویان و جوانان از خرید اینترنتی این بلیت‌ها از طریق فضای مجازی، پلیس فتا به این عزیزان یادآور شد كه در هنگام ورود به صفحات تكمیل مشخصات و پرداخت بانكی به موارد امنیتی توجه كافی داشته باشند.
بر اساس این گزارش، با توجه به اینكه كاربران در هنگام ثبت نام باید اطلاعات شخصی خود و همچنین در هنگام پرداخت الكترونیكی، مشخصات حساب از قبیل شماره حساب و رمز حساب را باید وارد كنند، این امر سبب می‌شود عده‌ای سودجو با طراحی صفحاتی مشابه سایت اصلی به اصطلاح “فیشینگ” و در روش جدیدتر آن "دسكتاپ فیشینگ" گفته می‌شود، اقدام به سرقت اطلاعات كنند.
 در این روش سرقت اینترنتی، اطلاعات كاربر به جای ثبت در سرور اصلی به رایانه  شخص سوءاستفاده‌گر منتقل می‌شود.

توجه جدی به نشان قفل امنیتی و “https”
پلیس فتا ناجا به كاربران تاكید كرد كه در هنگام ورود به صفحات پرداخت الكترونیكی حتما به دو پارامتر “https” و نشان قفل امنیتی توجه داشته باشند. وجود این دو نشان دهنده صحت و درستی صفحه پرداخت است.
همچنین پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات در خصوص استفاده از تلفن منشی‌دار نیز به شهروندان هشدار داد.
این نیرو تاكید كرد که نسل جدید تلفن‌های ثابت دارای تكنولوژی ضبط صدا و یا در اصطلاح رایج تر آن دارای پیغام‌گیر است. در این سیستم‌ها برنامه‌ای تنظیم شده است که شما در زمانی كه در منزل حضور ندارید، می‌توانید از طریق یك تلفن دیگر با شماره منزل خود تماس گرفته و پس از وارد كردن كد لازم، قادر به شنیدن پیام‌های خود باشید.

ضرورت مراقبت و هوشیاری در استفاده از دستگاه‌های تلفن منشی دار
پلیس فتا ناجا تاكید كرد متاسفانه بسیاری از هموطنان پس از خرید دستگاه‌های تلفن مجهز به سیستم منشی‌دار به دفترچه راهنمای آن توجهی ندارند و پیغام‌های شخصی، محرمانه و خصوصی خود را بر روی آن ذخیره می‌كنند  آنها به این نكته دقت ندارند كه در صورت مراقبت نكردن صحیح از برخی تنظیمات، شرایط برای سودجویان میسر خواهد شد.تغییر ندادن رمز پیش فرض این گونه تلفن‌ها و توجه نكردن به این موضوع كه اشخاص سودجو می‌توانند با وارد كردن این كد پیش فرض وارد سیستم شوند و از آن بهره‌برداری كنند، یك آسیب جدی
 در این زمینه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :