آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52859
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1393 11:37
تعداد بازدید : 455

بازار کامپیوتر در هفته‌ای که گذشت

تعطیلی زودهنگام

بازار خرید و فروش کامپیوتر درهفته ای که گذشت تقریبا تعطیل بود. از بی رونقی بازار و کاهش شدید حجم معاملات که طی دو تا سه ماه اخیر دست از سر بازار برنداشته است که بگذریم، تعطیلات چند روزه پایان هفته موجب شد که برخی از کسبه بازار کامپیوتر اقدام به تعطیلی واخدهای فروشگاهی از اوایل هفته کنند.

فناوران - تعطیلی که بنا بر اعلام فعالان بازار تاثیری در وضعیت بازار نداشته و تنها موجب شده است که برخی از کسبه بازار نسبت به شرایط به وجود آمده و این تعطیلات زودهنگام احساس خطر کنند و تصور کنند توان بازار برای ادامه فعالیت در چنین شرایطی به پایان رسیده است.
محمد بیرجندی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر پایتخت در این باره گفت: روزهای شنبه و یکشنبه هفته ای که گذشت می توان گفت بازار خرید وفروش کامپیوتر مشتری نداشت. به همین دلیل از اواسط روز یکشنبه برخی از کسبه اقدام به تعطیلی واحدهای فروشگاهی کردند و به عبارتی تعطیلات پایان هفته، برای کسبه بازار کامپیوتر به تعطیلات یک هفته ای تبدیل شد.
به گفته وی، شنیده می شود که تعداد بیشتری از واحدهای شرکتی نیز از روز یکشنبه واحدهای خود را تعطیل کردند.
این فعال بازار افزود: از روز شنبه فعالیت کسبه بازار کامپیوتر از سر گرفته شد.
محمد شعبانی یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر نیز گفت: هر چند که تعطیلی واحدهای فروشگاهی تاثیری در شرایط کلی بازار ندارد، اما موجب به وجود آمدن یک جو روانی ناخوشایند در بازار شده است.
به گفته وی، اقدام برخی از کسبه در رابطه با تعطیلی زودهنگام واحدهای فروشگاهی موجب شد تا گروه دیگری از فعالان بازار احساس خطر کرده و حس کنند که بازار در آستانه تعطیلی طولانی مدت تری  قرار دارد.
فعالان بازار همچنین خبر دادند که استقبال کم از بازار موجب شده است تا بازار کامپیوتر در روزهای عادی هم کمی زودتر از ساعت مقرر تعطیل شود. البته گروهی از فعالان بازار نسبت به این موضوع جبهه گرفته و اعلام کردند که بازار تا زمان مقرر باز است و آماده ارائه کالا و خدمات!
اما گروهی از فعالان بازار گفتند: از آنجا که بازار مشتری ندارد اداره فروشگاه بدون مشتری فقط هزینه روی دست کسبه می گذارد. هزینه هایی نظیر برق، تلفن و سایر هزینه های روزمره. به همین دلیل برخی از فعالان بازار در روزهای کم مشتری واحدهای فروشگاهی را زودتر تعطیل می کنند.مرتضی آیینی یکی از فعالان بازار در این باره گفت: همه می دانیم که این شرایط دائمی نیست و در نهایت تا یک تا دو ماه دیگر بازار به شرایط عادی بازمی گردد. زیرا محموله های جدید وارد شده و این محموله ها باید به فروش برسند.به گفته این فعال بازار، کسبه بازار با اعتقاد به این موضوع همچنان سرپا مانده و قصد خالی کردن عرصه را ندارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :