آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52860
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1393 11:39
تعداد بازدید : 1130

توفان سیاه در پایتخت و توفان اخبار در فضای مجازی

توفان سیاه و سرخ تهران در هفته گذشته، شبکه های اجتماعی را نیز تحت تاثیر قرار داد. همزمان با آغاز این توفان بسیاری از کاربران تهران به خصوص در توییتر شروع به اطلاع رسانی در مورد وزش شدید باد و منقلب شدن هوا کردند. آنها عکس های زیادی از توفان در گوشه و کنار پایتخت در شبکه های اجتماعی منتشر کردند که سهم توییتر و اینستاگرام در انتشار این عکس ها بیشتر بود. کاربران به سرعت از هشتگ #توفان برای اخبار و عکس های مربوط به توفان در تهران استفاده کردند.
شبنم کهن چی
2
خبر داغ هفته گذشته که واکنش بسیاری از کاربران ایرانی را برانگیخت، مرگ ناگهانی 80 میلیون ایرانی بود که به خاطر مشکل در سیستم ثبت احوال به وجود آمده بود. هفته پیش کاربر هر اسمی که در پایگاه ثبت احوال کشور جستجو می شد با پیام این فرد در قید حیات نیست مواجه می شد.
3
توییت یکی از خبرنگاران دویچه له درباره حجاب موجب اخراج وی و واکنش بسیاری از کاربران در موافقت و مخالفت با اخراج وی شد. هفته گذشته یکی از خبرنگاران دویچه نظر شخصی خود درباره حجاب اجباری را توییت کرد که بلافاصله با واکنش های متفاوتی در توییتر مواجه شد. همین واکنش ها باعث شد وی با انتشار مطلبی در فیس بوک و به اشتراک گذاشتن لینک آن در توییتر از کاربران عذرخواهی کند. اما این توییت باعث اخراج وی از دویچه له شد. این مساله از سوی کاربران توییتر با واکنش های زیادی روبرو شد.
4
بیماری آیت الله مهدوی کنی، رییس مجلس خبرگان خبری بود که هفته گذشته مورد توجه کاربران قرار گرفت. خبر برخورد قطار مسافربری تهران به مشهد با یک قطار باری که منجر به کشته شدن دست کم ده نفر و مجروح شدن تعداد زیادی از هموطنان مان در سمنان شد نیز در شبکه های اجتماعی مورد پیگیری قرار گرفت. از دیگر خبرهایی که از هفته گذشته مورد توجه کاربران قرار گرفته است و پیگیرش هستند، دستگیری صبا پیک آذر، روزنامه نگار حوزه سیاسی است که هنوز منابع رسمی خبری در مورد وضعیت وی منتشر نکردند. از سوی دیگر واکنش مسوولان و چهره های سیاسی نسبت به سخنان رییس جمهور نیز  از جمله مسایلی است که کاربران پیگیری می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :