آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52880
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1393 11:58
تعداد بازدید : 635

عکس هایی به ارزش 2 میلیون دلار در حراجی

حراجی کریستیز در برنامه ویژه ای با عنوان «گستره نور: عکس هایی از انسل آدامز» ۲۲ عکس از این چهره نامدار عکاسی آمریکا را مجموعا به ارزش ۲ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۸۷۵ دلار فروخت.

   عکاسی- در این حراجی که در ساختمان راکفلر واقع در منهتن نیویورک برگزار شد، تعدادی از بهترین و معروف ترین عکس های انسل آدامز (۱۹۰۲-۱۹۸۴) که با دوربین قطع بزرگ عکاسی شده اند در ابعاد مختلف برای فروش عرضه شد که مورد استقبال خوب خریداران و مخاطبان آثار این چهره شناخته شده عکاسی مدرنیستی اوایل قرن بیستم قرار گرفتند.
گران ترین عکس این حراج اثری با عنوان «طلوع آفتاب زمستانی» بود که در سال ۱۹۴۱ در کالیفرنیای آمریکا عکاسی شده است و با برآورد ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار به حراج آمد ولی در نهایت ۵۴۵ هزار دلار فروخته شد.
    اما در اتفاقی جالب نسخه دیگری از همین عکس آدامز در اندازه تقریبی ۳۵×۴۶ سانتیمتر با برآورد قیمت ۳۰ تا ۵۰ هزار دلار برای فروش عرضه شد که ۴۰ هزار دلار فروخته شد و در جای نهم گران ترین عکس ها نشست. این اثر پیش از سال ۱۹۵۵ به روش ژلاتین نقره ای چاپ شده است.در مکان دوم گرانترین عکس های آدامز در این حراج اثر معروف او از دره یوسه میتی آمریکا نشست که او در سال ۱۹۳۹ عکاسی کرده است و یکی از خاص ترین تصاویر مربوط به این عکاس است.دیگر عکس شگفتی ساز این حراج فریم دیگری با عنوان «ابرها» از دره یوسه میتی بود که آدامز در سال ۱۹۴۵ آن را عکاسی کرده است.اثر معروف دیگر آدامز به نام «اسپنس» نیز در جایگاه چهارم نشست.
 عنوان پنجمین عکس گران این حراجی هم نصیب اثری از سال ۱۹۴۸ با عنوان «ال کاپیتان» شد.
در این حراجی قدیمی ترین آثار ارائه شده ۳ عکس مربوط به سال ۱۹۲۷ بودند که گرانترین آنها «آبشار بریدال ویل» نام داشت.   عنوان ارزان ترین عکس به فروش رفته در این حراجی نیز از آن عکسی از آثار آدامز با موضوع طلوع آفتاب در سی یرا نوادای کالیفرنیا شد که ۱۰ هزار دلار چوب حراج خورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :