آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52944
تاریخ انتشار : 18 خرداد 1393 12:2
تعداد بازدید : 584

ویندوز ۷ سریع ‏تر از ویندوز ۸ در بازار می ‏تازد

برآوردها نشان می‏ دهد سهم ویندوز ۷ از بازار رایانه‏ های دسکتاپی همچنان در حال افزایش است.

همکاران سیستم- به گزارش وب‏سایت  theinquirer، شرکت نت اپلیکیشن اعلام کرده است سهم ویندوز ۷ از بازار رایانه ‏های دسکتاپی در ماه جاری میلادی به ۵۰.۰۶ درصد رسیده است که این رقم ۰.۷۹ درصد بیشتر از ماه قبل از آن است.
برآوردها نشان می‏ دهد از شتاب رشد ویندوز ۷ در ماه ‏های اخیر کاسته شده است، اما این سیستم عامل همچنان نیمی از رایانه ‏های ویندوزی را در تصرف خود دارد.
این گزارش نشان می‏ دهد سهم ویندوز ایکس پی مایکروسافت نیز رفته ‏رفته در حال کاهش است، اما شتاب این کاهش کمتری از چیزی است که مایکروسافت انتظار آن را می‏ کشد.
هم این نسخه از سیستم عامل ویندوز در ماه جاری میلادی ۲۵.۲۷ درصد بوده است که این رقم فقط ۱.۰۲ درصد کمتر از ماه قبل از آن است. سهم ویندوز ویستا نیز با یک صدم درصد افزایش به ۲.۹ درصد رسیده است.
در این گزارش سهم ویندوز ۸.۱ نیز ۶.۳۵ درصد برآورد شده است که این رقم 47 صدم درصد بیشتر از ماه قبل است. ویندوز ۸ نیز ۶.۲۹ درصد از بازار رایانه‏ های ویندوزی را از آن خود کرده است که این رقم نشان دهنده کاهش 47 صدم درصدی سهم این نسخه از ویندوز است.
ویندوز ۸ و ۸.۱ در مجموع ۱۲.۲۴ درصد از رایانه‏ های دسکتاپی را به خود اختصاص داده اند که این رقم فقط 4 دهم درصد بیشتر از ماه گذشته است. این بدان معنا است که ویندوز ۷ در بازار رشد پرشتاب‏ تری از ویندوز ۸ دارد.
سهم لینوکس نیز از رایانه‏ های دسکتاپی با 4 صدم درصد کاهش به ۱.۶۲ درصد رسیده است. سهم سیستم عامل اپل (OS X) نیز با 25 صدم درصد کاهش به ۷.۳۸ درصد رسیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :