آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52974
تاریخ انتشار : 18 خرداد 1393 12:28
تعداد بازدید : 622

گزارش رییس کل بانک مرکزی به مراجع قم

98درصد تراکنش های بانکی موفق است

رییس کل بانک مرکزی گفت: امروز کشور دچار رکود تورمی شده و برطرف کردن این معضل کار بسیار سخت و پیچیده ای است بر اساس برنامه ریزی ها تلاش می کنیم تا پایان سال 93 تورم متوسط به 25 درصد برسد.

ایرنا- ولی الله سیف، در دیدار با علما و مراجع تقلید در قم افزود: کاهش تورم درکشور به دلیل وسواس دولت در رعایت نظم و انضباط پولی و مالی و افزایش امید و خوشبینی مردم با روی کار آمدن دولت یازدهم است. وی با بیان اینکه امروز کشور دچار رکود تورمی شده و برطرف کردن این معضل کار بسیار سخت و پیچیده ای است گفت: بر اساس برنامه ریزی ها تلاش می کنیم تا پایان سال 93 تورم متوسط به 25 درصد برسد. رییس کل بانک مرکزی، اولویت های این مجموعه را تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و تکمیل پروژه های نیمه تمام در کشور عنوان کرد و افزود: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور، پیش نیاز توسعه و پیشرفت است و امیدواریم نقدینگی اثربخش به سمت رونق تولید در کشور سوق یابد.
وی بر ضرورت دستیابی به بانکداری بدون ربا و بانکداری اسلامی که بتواند پاسخگویی همه نیازهای مردم و نظام اقتصادی کشور باشد، تاکید کرد و گفت: با گسترش و رونق بانکداری الکترونیکی، بسیاری از هزینه های تحمیلی به جامعه کاهش یافته و در حال حاضر 98درصد تراکنش ها با موفقیت انجام می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :