آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53037
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1393 10:13
تعداد بازدید : 679

اعطای وام 12درصدی به خریداران محصولات دانش بنیان

معاون تجاری سازی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اعطای وام 12 درصدی به خریداران محصولات شرکت های دانش بنیان خبر داد.

مهر- محمود شیخ زین الدین در مورد مصوبه جدید هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: براساس این مصوبه به خریداران محصولات شرکتهای دانش بنیان وام 12 درصدی تعلق می گیرد.
وی با بیان اینکه تاکنون ارایه تسهیلات مختص شرکت های دانش بنیان بوده است، افزود: براساس این مصوبه، ارایه تسهیلات و وام به خریداران محصول نیز تعلق می گیرد؛ به این معنی که خریداران محصولات دانش بنیان تا سقف مشخصی، 12 درصد وام دریافت می کنند.
معاون تجاری سازی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه این آیین نامه هم اکنون به تصویب هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رسیده است، گفت: اقدامات اجرایی این آیین نامه توسط صندوق نوآوری و شکوفایی در حال پیگیری و انجام است.
شیخ زین الدین اجرای این آیین نامه را اقدام مهمی در حوزه حمایت از بازار شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی محصولات این شرکتها با ایجاد بازارهای تقاضا برشمرد و گفت: مصداق این آیین نامه، در برگزاری نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل که در اردیبهشت ماه برگزار شد و سال آینده نیز برگزار می شود از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی ارایه شده است.
وی ارایه تسهیلات 12 درصدی به خریداران محصولات شرکت های دانش بنیان را مربوط به تمامی محصولات حوزه فناوری دانست و گفت: هر فردی تا سقف معینی که در آیین نامه ذکر خواهد شد از یک شرکت دانشبنیان، کالا خریداری کند مشمول این تسهیلات خواهد شد.
معاون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: اصل مصوبه به تصویب هیات عامل رسیده و جزییات ارایه تسهیلات پس از ابلاغ آیین نامه، مشخص می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :