آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53043
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1393 10:25
تعداد بازدید : 893

تجهیز شهرستان های اصفهان به ایستگاه صدور کارت هوشمند ملی

معاون انفورماتیک ثبت احوال اصفهان گفت: با راه اندازی خط ارتباطی فیبر نوری و ایستگاه خدمات شهروندی صدور کارت هوشمند ملی امکان صدور کارت هوشمند ملی در تمامی شهرستان های اصفهان فراهم شد.

خبرگزاری فارس - مجتبی یکتامنش درباره زیر ساخت های کارت هوشمند ملی از طریق خطوط فیبر نوری گفت: 28 شهرستان اصفهان به جز شهرستان نجف آباد که مخابرات آن تاکنون نتوانسته بستر ارتباطی را با ثبت احوال استان اصفهان برقرار کند، دارای زیر ساخت صدور کارت هوشمند هستند.
وی با بیان اینکه این شبکه یکی از راهکار های موثر برای جمع آوری و ثبت وقایع آمار و اطلاعات سجلی است، افزود: دهیاری ها در روستاها و شورایاری ها در شهر می توانند به عنوان اعضای اصلی در شبکه اعلام و با اداره ثبت احوال همکاری کامل و جامع داشته باشند.
معاون انفورماتیک ثبت احوال اصفهان گفت: در واقع ارتباط بین سازمان و ادارات با اداره کل و نمایندگی متصل شده است و اکنون 28 شهرستان، سه نمایندگی بیمارستان و نیز باغ رضوان به خطوط ارتباطی ثبت احوال متصل شدند.
وی ادامه داد: در فاز نخست دو جامعه هدف مشخص شده  که افرادی که به سن 15 سال تمام رسیده و کارت شناسایی ملی دریافت نکرده اند و افرادی که تغییراتی در مشخصات هویتی ایجاد کرده اند، مشمول این طرح می شوند که صدور کارت ملی آنها از 10 روز پیش آغاز شده است.
یکتامنش تاکید کرد: پس از لکه گیری مشکلات، صدور کارت هوشمند الکترونیکی به صورت رسمی افتتاح می شود.
وی درباره تجهیزات مورد نیاز صدور کارت هوشمند الکترونیکی گفت: این نوع کارت ها نیازمند اسکنر پیشرفته اثر انگشت چهار انگشتی و تک انگشتی با برآورد هزینه بین 5 تا 7 میلیون تومان و اسکنر مدارک و تجهیزات رایانه ای و روترهای 2 میلیون تومانی است که هر مجموعه دو اسکنر، چهار سیستم و تجهیزات رایانه اسکنر مدارک نیاز دارد.
معاون انفورماتیک ثبت احوال اصفهان با بیان اینکه پیش بینی می شود به صورت فراگیر در نیمه دوم سال جاری صدور کارت هوشمند فراگیر شود، گفت: در حال رایزنی با اداره پست و درخواست شهروندان برای صدور کارت هوشمند و نیز به تدریج از طریق پیشخوان دولت هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :