آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53044
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1393 10:27
تعداد بازدید : 816

برای شرکت در چهارمین اجلاس جهانی جامعه اطلاعات

هیات ایرانی عازم سوییس شد

هیاتی از مسوولان عالی رتبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح دیروز برای شرکت در چهارمین اجلاس جهانی جامعه اطلاعات عازم ژنو سوییس شد.


فناوران
- هیات ایرانی برای شرکت در چهارمین اجلاس جهانی جامعه اطلاعات عازم سوییس شد
قرار است چهارمین اجلاس جهانی جامعه اطلاعات با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و سایر وزیران مخابرات جهان و مقام های عالی کشورهای عضو اتحادیه جهانی ارتباطات در روزهای 10 تا 13ژوئن (20 الی 23 خرداد) در مقر این اتحادیه در سوییس برگزار شود.
اجلاس چهارم سران جامعه اطلاعاتی 2014 با هدف جمع بندی گزارش های کشوری درحوزه جامعه اطلاعات و نهایی کردن نتایج شش دوره مذاکرات کشورهای ذینفع با حضور وزیران ارتباطات کشورهای عضو برگزار
می شود.
قرار است دراجلاس چهارم دستاوردهای کشورهای عضو و اقدامات آنها برای نیل به اهداف دهگانه تعریف شده این جامعه مبنی بر تقویت همه زیر ساخت در جهت دسترسی آزاد به اطلاعات و ارتباطات ارایه شود.
همچنین مروری بر فعالیت های یک دهه گذشته این جامعه پس از تاسیس در سال 2003 از دیگر برنامه های اعلام شده اجلاس چهارم است.
ایران قرار است در این اجلاس دو کارگاه  آینده جامعه اطلاعاتی پس از 2015؛ فرصت ها و چالش ها  و  فرصت های سرمایه گذاری در بخش ICT ایران داشته باشد.
نخستین اجلاس سران جامعه اطلاعاتی یا WSIS با همکاری سازمان ملل متحد در سال 2003 در ژنو سوییس و پس از آن در 2005 در تونس برگزار شد.
در این نشست های بین المللی، دولت ها و رهبران جهان تعهد خود را نسبت به حرکت به سمت ایجاد یک جامعه اطلاعاتی برای همگان اعلام داشتند به طوری که در آن همه بتوانند اطلاعات و دانش را خلق کنند، به آن دسترسی داشته باشند و آن را به کار گرفته و به اشتراک گذارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :