آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53049
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1393 10:34
تعداد بازدید : 786

وزیر ارشاد :

پارازیت را جایگزین استفاده بهینه از ماهواره کرده ایم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ضرورت باز شدن فضا درباره ماهواره گفت: به جای اینکه فکر کنیم چگونه بهترین استفاده را از این امکانات ببریم فکر می کنیم چطور رویش پارازیت بیندازیم.

فناوران - علی جنتی با تاکید بر لزوم باز شدن فضا در حوزه فرهنگ و سایر حوزه ها گفت: در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی هنوز نمی دانیم که وایبر و واتس آپ را باید فیلتر کنیم یا نه؟ زمانی با ویدیو هم مشکل داشتیم که حل شد. حتی زمانی سر فکس هم حرف داشتیم.
وی افزود: وقتی استاندار خراسان بودم آقای غرضی وزیر ارتباطات بودند. در آن زمان یک سری دستگاه فکس فرستاده بودند برای وزیران و استاندارها و نامه محرمانه هم همراهش بود که این فکس فقط در اتاق شما باشد و کس دیگری به آن دسترسی نداشته باشد. ظاهرا ما باید اول با هر پدیده نو مقابله کنیم و آب که از سر گذشت ، آن را بپذیریم. همیشه می خواهیم 20 سال با دنیا فاصله داشته باشیم؛ لااقل همراه دنیا حرکت کنیم.
جنتی همچنین گفت: ما الآن چقدر از شبکه های ماهواره ای استفاده می کنیم؟ شیعیان در نقاط مختلف دنیا هر کدام یک ماهواره اجاره کرده اند و همه حرف هایشان را می زنند. زمانی ما نمی توانستیم حتی یک کتاب را به عربستان بفرستیم. الآن می توانیم از طریق ماهواره و اینترنت حرف هایمان را منتقل کنیم. اما به جای استفاده از امکانات آنها را محدود می کنیم تا دیگران هم از آنها استفاده نکنند.
وی افزود: در حال حاضر آمریکایی ها مشغول نصب 14 ماهواره در ارتفاع پایین تر از هزار کیلومتر هستند. بعد از آن شما راحت می توانید با موبایل هایتان شبکه های ماهواره ای را در کوچه و خیابان ببینید.
ما به جای اینکه فکر کنیم چگونه بهترین استفاده را از این امکانات ببریم فکر می کنیم چطور رویش پارازیت بیندازیم که دیگران هم نتوانند از آنها استفاده کنند. باید این ذهنیت اصلاح شود وگرنه با این فکر ها فرهنگ رشد نمی کند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :