آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53057
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1393 10:47
تعداد بازدید : 812

شروط همراه اول برای ارایه نسل 3 از شهریور

قائم مقام همراه اول گفت: به شرط تخصیص فرکانس و ارائه مجوز واردات تجهیزات، ارائه سرویس نسل 3 به برخی از مشترکان همراه اول از شهریور 93 در شهرهای پرتقاضا آغاز خواهد شد.

خبرگزاری فارس- حمیدرضا نیکوفر با اعلام برنامه های همراه اول برای مهاجرت به نسل 3 و 4، اظهار داشت: خبر سال مهاجرت به نسل 3 و 4 خواهد بود که با توجه به عقب ماندگی 10 ساله کشور در بحث باند پهن، علیرغم نیاز به سرمایه گذاری زیاد و تکنولوژی جدید در شبکه بزرگ همراه اول، این اپراتور از ورود به این حوزه استقبال کرده است.
قائم مقام شرکت ارتباطات سیار ایران در پاسخ به این سؤال که اگر در شهریور 93، (پایان دوره انحصار رایتل) مجوز نسل 3 به اپراتور همراه اول ارائه شود، چه میزان زمان نیاز است تا این سرویس به مردم ارائه شود، گفت: در شهریور 93 به بخشی از مشترکان این سرویس ارائه خواهد شد و اولویت با مراکز استان ها و شهرهای پرتقاضا است. البته شرط ارائه این خدمت تخصیص فرکانس و ارائه مجوز واردات تجهیزات است.
وی با تاکید بر اینکه هم اکنون وقتی است که وزارت ارتباطات باید به اپراتورها کمک کند، گفت: باندپهن تمام حوزه ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد و اگر بخواهیم نظر رییس جمهور و وزیر تامین شود باید به فرایندها سرعت دهیم؛ برای ارایه نسل بالاتر نیز فرکانس موضوع مهمی است و پس از تخصیص فرکانس سفارش اصلی تجهیزات آغاز خواهد شد اساسا طراحی شبکه موبایل از میزان پهنای باند تخصیص داده شده روی فرکانس اختصاصی آغاز می شود.
نیکوفر اضافه کرد: بخشی از شبکه های فعلی با اضافه کردن سخت افزار و نرم افزار تبدیل به نسل 3 خواهد شد. اما با توجه به وسعت شبکه کار زیاد و وقت گیری است. ممکن است بخشی از شبکه 2G را در بخش رادیویی نوسازی کنیم و سپس با اضافه کردن سخت افزار یا نرم افزارهایی به 3G تبدیل کنیم اما این کار در تمام کشور با شبکه بزرگ همراه اول امکان پذیر نیست.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :