آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53202
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1393 10:53
تعداد بازدید : 923

مدیرعامل شرکت پرداخت نوین آرین:

60 درصدکاربران ایرانی شارژموبایل هایشان را آنلاین می خرند

مدیرعامل شرکت پرداخت نوین آرین، (PSP وابسته به بانک اقتصاد نوین) گفت: دریافت کارمزد خدمات مانده گیری، بیش از آن که بخواهد هزینه ها را پوشش دهد، نقش کنترلی با هدف کاهش تراکنش ها خواهد داشت.

فناوران- احمد میردامادی در نخستین روز از دریافت کارمزد مانده گیری از کلیه تراکنش های شتاب افزود: 50 درصد تراکنش های شبکه شتاب مربوط به مانده گیری است که به نظر می رسد نیاز مردم به این خدمات این قدر نباشد.
وی در پاسخ به این سوال که هزینه هر تراکنش چقدر است گفت: بخشی از کارمزدها به عنوان جبران هزینه تراکنش دریافت می شود، اما بحث اصلی در این بخش، نقش کنترلی برای کاهش تراکنش های مانده گیری است. در واقع این کارمزدها شبیه عوارض شهری عمل می کنند.
میردامادی از رونمایی از چهار محصول جدید در نمایشگاه بورس و بانک و بیمه خبر داد و گفت: دستگاه نخست کیوسک جدید این شرکت است که در حوزه خدمات شهروندی سرویس می دهد. خدمات کیوسک در حوزه بانکی شامل مانده گیری و جابجایی وجه، در حوزه شهری خدماتی مانند خرید طرح ترافیک و پرداخت اقساط شهرداری در حوزه خدمات عمومی پرداخت قبض و فروش شارژ است.
مدیرعامل پرداخت نوین آرین گفت: محصول دوم دستگاه وندینگ است که به صورت اتوماتیک و خودکار فروش انجام می دهد. دستگاه وندینگ ترکیبی از کیوسک و یک فروشگاه اتوماتیک کوچک است. بنابراین همه خدماتی که روی کیوسک عرضه می شود، روی وندینگ هم خواهیم داشت.
وی افزود: این دستگاه به کار مراکزی چون فروشگاه های بزرگ می آید که می خواهند نیازهای کوچک مشتریان مانند یک نوشابه را در همان بدو ورود به آسانی پاسخ دهند. همچنین این دستگاه در مراکز عمومی و یا مجتمع های آپارتمانی بزرگ که نیاز به فروشگاه 24 ساعته دارند نیز کاربرد دارد و در این خصوص در حال مذاکره با شهرداری هستیم.
وی در مورد ددیگر محصول این شرکت توضیح داد: نرم افزار جدیدی را برای فروش شارژ، پرداخت های خیریه و پرداخت قبض طراحی کرده ایم که فعلا با استفاده از GPRS کار می کند.
مدیرعامل شرکت پرداخت نوین آرین گفت: 60 درصد کل فروش شارژ در کشور به صورت آنلاین و از طریق دستگاه های الکترونیکی صورت می گیرد و پیش بینی می کنیم این رقم تا یک سال آینده به 80 درصد برسد.
وی در مورد محصول چهارم این شرکت نیز گفت: محصول آخر دستگاه موبایل پوز است. این دستگاه بخش مکانیکی پوزهای معمول را نداشته و به راحتی قابل حمل است.
میردامادی افزود: در این دستگاه یک ماژول موبایل طراحی شده است که تراکنش ها از طریق آن انجام می شود. همچنین از طریق یک ماژول امنیتی، جلو استفاده از کارت های کپی گرفته می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :