آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53218
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1393 11:30
تعداد بازدید : 705

رییس مجمع عالی واردات:

پیوستن مجمع واردات به اتاق بازرگانی ایران ادغام نیست

رییس مجمع واردات در خصوص پیوستن مجمع به اتاق بازرگانی ایران گفت: این به معنای ادغام نیست بلکه ایجاد یک رابطه ساختارمند ضمن حفظ استقلال باورها است.

تسنیم- محمد حسین برخوردار افزود: اگر بخش خصوصی خواهان تاثیرگذاری در اقتصاد ملی باشد باید مکانیزمی در پیش بگیرد که برایند آن اجماع نظرات، تعمیق روابط و جلوگیری از تشتت آرا باشد. وی اضافه کرد: به همین جهت موضوع پیوستن مجمع واردات به اتاق بازرگانی در عین حفظ اختیارمندی در مجمع عمومی مطرح شد و با توجه به موافقت اصولی که قبلا در این خصوص اتاق ایران اعلام کرده بود، مورد تایید اکثریت قاطع اعضا قرار گرفت.
برخوردار با بیان اینکه تمامی اعضای مجمع واردات به دلیل ماهیت شغلی خود ذاتا عضو اتاق بازرگانی هستند، ادامه داد: همه بازرگانان و فعالان اقتصادی در حوزه تجارت خارجی، با فضای اتاق بازرگانی و ساختار اداری آن بیگانه نیستند لیکن با شکل گیری مجمع واردات، در زمانی که بسیاری از افراد شهامت پرداختن به موضوعات مبتلا به واردکنندگان را نداشتند، برای نخستین بار هم صدایی واردکنندگان به صورت جدی مطرح شد و واردات نیز  به عنوان بخشی از تجارت خارجی کشور مورد توجه کارشناسی قرار گرفت و مطالبات واردکنندگان شناسنامه دار کشور مورد پیگیری واقع شد.
به گفته برخوردار تقویت ارتباط ساختارمند بدنه کارشناسی واردکنندگان شناسنامه دار کشور برای هر دو تشکل می تواند مفید باشد.
رییس مجمع واردات گفت: واردکنندگان افراد باتجربه ای هستند و می توانند تشخیص دهند برای تقویت بنیه تشکلی که سال ها در انتظار شکل گیری آن بوده اند چگونه باید رفتار کنند. ما نیز به رای مجمع عمومی احترام می گذاریم. به هر حال ما در دنیایی زندگی می کنیم که بر تعامل و ارتباط موثر پایه گذاری شده است و در این فضا باید صدای هم افزایی از بدنه بخش خصوصی نیز
شنیده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :