آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53329
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1393 10:39
تعداد بازدید : 605

تاکید ایران بر اجرای اهداف جامعه اطلاعاتی با مشارکت کشورهای در حال توسعه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دومین روز از چهارمین اجلاس جامعه جهانیWSIS+10 گفت: ایران بر همکاری های فزاینده و مشترک کشورهای درحال توسعه که از اهداف جامعه اطلاعاتی است تاکید دارد.
undefined


واعظی در سخنانی در جمع وزیران مخابرات و هیات های عالی رتبه شرکت کننده در این اجلاس بین المللی افزود: جمهوری اسلامی ایران بر اجرای اهداف جامعه اطلاعاتی با مشارکت همه و به ویژه همکاری های فزاینده کشورهای درحال توسعه تاکید دارد.
محور اصلی اقدامات مشورتی و کارشناسی کشورها در قالب ارایه دوسند بیانیه و چشم انداز جامعه اطلاعاتی است که در این اجلاس نهایی و ارایه خواهد شد. سران کشورهای عضو WSIS قرار است سال آینده این اسناد را در نشست سالانه این جامعه تایید و امضا کنند.
همچنین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در دو دیدار جداگانه با همتای الجزایری خود در حاشیه چهارمین اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی wsis +10 بر توسه همکاری های دو جانبه به ویژه توسعه اطلاعات و فناوری ارتباطات تاکید کرد.
محمود واعظی در دیدار با زهره دردرودی، وزیر پست، ارتباطات و فناوری الجزایر گسترش همکاری های دو کشور را باتوجه به وجود اشتراکات دینی دارای افق خوبی دانست و تاکید کرد: تبادل ایده ها سبب می شود تا بستر و فضای مناسبی برای گسترش همکاریهای دو جانبه در ابعاد مختلف ایجاد شود.
وی همچنین اعلام کرد : ایران توانمندی و آمادگی لازم برای تقویت همکاری های مورد نیاز الجزایر را داراست. در این دیدار همچنین دو طرف در مورد برخی نگرانی های مشترک در حوزه آی سی تی مانند نحوه مدیریت اینترنت گفت و گو کردند و خواستار تشریک مساعی بیشتر برای رفع چالش های این حوزه شدند.علاوه براین وزیران دو کشور ایران و الجزایر راهکارهای توسعه روابط بر مبنای گسترش ساختارها و فناوری های پیشرفته را مورد توجه و گفت و گو قرار دادند.
وزیر ارتباطات همچنین با همتای بنگلادشی خود عبدالطیف صدیق نیز دیدار و گفتگو کرد. واعظی در این دیدار ضمن اشاره به همکاری های خوب دو کشور در زمینه های مختلف تصریح کرد این همکاری های از روند رو به رشدی برخوردار بوده است.
وزیر ارتباطات بنگلادش نیز دراین دیدار بر توسعه روابط دو کشور تاکید کرد و گفت: ایران موفقیت های زیادی در فناوری ها به ویژه آی سی تی داشته است و بنگلادش خواستاراستفاده از دانش و تجارب ایران در این حوزه است.
صدیق افزود: دولت بنگلادش بر استفاده از فناوری های ارتباطی تاکید دارد و چشم اندازهای خوبی در این زمینه ارایه کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :