fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 53334
  تاریخ انتشار : 24 خرداد 1393 10:51
  تعداد بازدید : 509

  4.9 درصد

  برآوردهای گارتنر نشان می‏ دهد بازار نرم ‏افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۳ حدود ۴.۹ درصد رشد داشته است.
  undefined


  همکاران سیستم- گارتنر در گزارشی اعلام کرده است بازار نر م‏ افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۳ با رشدی ۴.۹ درصدی از مرز ۱۹.۹ میلیارد دلار گذشته است.
  حجم این بازار در سال ۲۰۱۲ حدود ۱۹ میلیارد دلار اعلام شده بود. تحلیل‏ گران گارتنر معتقدند بازار نرم ‏افزارهای امنیتی در این سال رشد نسبتاً کندی داشته است.
  کاهش مزیت رقابتی برخی نرم‏ افزارهای امنیتی که ۲۵ درصد کل این بازار را از آن خود کرده ‏اند و کاهش رشد درآمدهای دو عرضه‏ کننده برتر این بازار از جمله مهم ترین دلایل این امر اعلام شده است.
  بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۳ شرکت سایمانتک برترین عرضه ‏کننده نرم‏ افزاری بوده است. این شرکت با درآمد ۳.۷۳ میلیارد دلاری خود توانسته ۱۸.۷ درصد از بازار نرم‏ افزارهای امنیتی را از آن خود کند. شرکت مک‏ کافی نیز از این بازار ۱.۷۴ میلیارد دلار درآمد داشته و توانسته با سهم ۸.۷ درصدی خود از این بازار در جایگاه دوم بایستد. شرکت آی‏ بی‏ ام نیز ۱.۱۳ میلیار دلار از محل فروش نرم‏ افزارهای امنیتی درآمد داشته و توانسته سهمی ۵.۷ درصدی از این بازار را از آن خود کند. شرکت ترندمیکرو نیز با درآمد ۱.۱۱ میلیارد دلاری و سهمی ۵.۶ درصدی از این بازار در جایگاه چهارم ایستاده است. شرکت ای ام سی نیز با ۷۶۰ میلیون دلار درآمد و سهمی ۳.۸ درصدی از این بازار توانسته است جایگاه پنجم را از آن خود کند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :