آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53334
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1393 10:51
تعداد بازدید : 534

4.9 درصد

برآوردهای گارتنر نشان می‏ دهد بازار نرم ‏افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۳ حدود ۴.۹ درصد رشد داشته است.
undefined


همکاران سیستم- گارتنر در گزارشی اعلام کرده است بازار نر م‏ افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۳ با رشدی ۴.۹ درصدی از مرز ۱۹.۹ میلیارد دلار گذشته است.
حجم این بازار در سال ۲۰۱۲ حدود ۱۹ میلیارد دلار اعلام شده بود. تحلیل‏ گران گارتنر معتقدند بازار نرم ‏افزارهای امنیتی در این سال رشد نسبتاً کندی داشته است.
کاهش مزیت رقابتی برخی نرم‏ افزارهای امنیتی که ۲۵ درصد کل این بازار را از آن خود کرده ‏اند و کاهش رشد درآمدهای دو عرضه‏ کننده برتر این بازار از جمله مهم ترین دلایل این امر اعلام شده است.
بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۳ شرکت سایمانتک برترین عرضه ‏کننده نرم‏ افزاری بوده است. این شرکت با درآمد ۳.۷۳ میلیارد دلاری خود توانسته ۱۸.۷ درصد از بازار نرم‏ افزارهای امنیتی را از آن خود کند. شرکت مک‏ کافی نیز از این بازار ۱.۷۴ میلیارد دلار درآمد داشته و توانسته با سهم ۸.۷ درصدی خود از این بازار در جایگاه دوم بایستد. شرکت آی‏ بی‏ ام نیز ۱.۱۳ میلیار دلار از محل فروش نرم‏ افزارهای امنیتی درآمد داشته و توانسته سهمی ۵.۷ درصدی از این بازار را از آن خود کند. شرکت ترندمیکرو نیز با درآمد ۱.۱۱ میلیارد دلاری و سهمی ۵.۶ درصدی از این بازار در جایگاه چهارم ایستاده است. شرکت ای ام سی نیز با ۷۶۰ میلیون دلار درآمد و سهمی ۳.۸ درصدی از این بازار توانسته است جایگاه پنجم را از آن خود کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :