آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53335
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1393 10:54
تعداد بازدید : 772

تخم مرغ ها دست چه کسی است

متوقف شدن اجرای تئاتر تانگوی تخم مرغ داغ با حکم قضایی و احضار دو تن از هنرمندان مشهور تئاتر به دادگاه از جمله مسایلی بود که هفته گذشته در شبکه های اجتماعی مورد توجه کاربران قرار گرفت و تحلیل های مختلفی هم از آن منتشر شد. کاربران بعد از شنیدن خبر حکم قضایی برای فیلتر شدن اینستاگرام، با شنیدن خبر توقف اجرای یک تئاتر با حکم قضایی نگران آینده ای شدند که با احکام قضایی تغییر می کند. احکام صادر شده در ماه گذشته: فیلترینگ اینستاگرام به خاطر شاکی خصوصی، احضار زوکربرگ به دادگاه برای ارایه توضیحات (که بعد از واکنش گسترده نسبت به آن تکذیب شد) و توقف تئاتر تانگوی تخم مرغ داغ برای پیشگیری از جرم نشان می دهد وارد فاز جدیدی شده ایم و همه تخم مرغ ها در یک سبد نیست.
undefined


بهار ادیبان
2
پیوستن سازمان سیا به شبکه های اجتماعی در هفته گذشته بازتاب جهانی داشت. سازمان سیا با گذشت کمتر از یک هفته فعالیت و انتشار کمتر از ده توییت در توییتر @CIA بیش از 600 هزار دنبال کننده دارد. این اقدام سازمان سیا همزمان با سالگرد آغاز افشاگری های ادوارد اسنودن، کارمند پیشین اطلاعاتی انجام شده است. اولین توییت سازمان سیا به زبان طنز بود: نمی توانیم تایید یا تکذیب کنیم که این اولین توییت ماست.
اما دومین توییت سازمان سیا و پاسخی که حساب ویکی لیکس به آن داد بیشتر مورد توجه قرار گرفت. سازمان سیا توییت کرد: از استقبال توییتری شما ممنونیم، با کمال میل اطلاعات طبقه بندی نشده (غیرمحرمانه) را با شما به اشتراک می گذاریم. حساب ویکی لیکس هم کمی بعد خطاب به سیا نوشت: ما با کمال میل اطلاعات محرمانه در مورد شما را به اشتراک می گذاریم. و چند لینک از اسناد منتشر شده در سایت شان را اضافه کرد.
3
کاربران در شبکه های اجتماعی از آغاز بازی های جام جهانی فوتبال هیجان زده هستند. بسیاری از سایت ها و سرویس های آنلاین، ابزارهایی برای دسترسی آسان کاربران به آخرین اخبار بازی های جام جهانی فوتبال معرفی کرده اند. یکی از تغییراتی که در توییتر مورد توجه کاربران قرار گرفت اضافه شدن پرچم کشورها به هشتگ شان است. هنگامی که کاربران اسم کشورشان را به صورت هشتگ می نویسند در توییت شان کنار هشتگ پرچمشان نیز به نمایش درمی آید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :