آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53358
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1393 12:26
تعداد بازدید : 558

توالت های هوشمند در فرودگاه هیترو لندن

توالت های ترمینال ۲ فرودگاه هیترو شهر لندن به حسگرهایی مجهز شده اند که تعداد استفاده کنندگان را می شمارند. این شمارش بدون شناسایی مراجعان صورت می گیرد و زمانی که تعداد استفاده کنندگان از توالت ها به یک رقم معینی رسید این حسگرها برای کارکنان نظافت پیام می فرستند.
undefined


BBC- در عین حال این اطلاعات می تواند جمع آوری و تجزیه و تحلیل شود و از این طریق مشخص می شود که کدامیک از توالت های موجود در ساختمان بیشتر مورد استفاده قرار گرفته اند. یک شرکت کامپیوتری به نام یورو تک که در بخش های دیگر ساختمان این ترمینال فرودگاه هیترو فعال است با استفاده از فناوری موسسه اینتل این توالت های هوشمند را طراحی کرده است.
کارن لوماس از بخش امکانات شهری هوشمند در موسسه کامپیوتری اینتل می گوید که این توالت ها، یک نمونه جالب از به کارگیری فناوری کامپیوتری و اینترنت در تمام وسایلی است که به طور روزمره از آنها استفاده می شود و می تواند زندگی را برای همه ساده تر و بهتر کند.
وی افزود: همه ما بارها در صف توالت منتظر ایستاده ایم و هیچکس نمی خواهد پس از انتظار با یک توالت کثیف روبه رو شود. باید از اینترنتی کردن وسایل برای مدیریت و تصمیم گیری بهتر و دادن خدمات بهتر به مشتریان استفاده شود. اطلاعات جمع آوری شده توسط این حسگرها به بایگانی های مجازی اینترنتی ارسال شده و در آنجا مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند.
کارن لوماس افزود: بررسی این اطلاعات نشان می دهد که از کدام یک از توالت ها بیشتر استفاده شده و به نظافت احتیاج دارند. در عین حال این اطلاعات می تواند به مسوولان نگهداری از ساختمان کمک کند تا در صورت لزوم مراجعان را به توالت های خالی هدایت کنند.
“وی همچنین گفت: از بررسی بلند مدت این اطلاعات می توان فهمید که کدام یک از توالت های موجود در ساختمان ترمینال خیلی کم مورد استفاده قرار گرفته و در نتیجه آنها را برچید و از فضای آن برای کارهای دیگری استفاده کرد و یا در کدام بخش های ساختمان استفاده از توالت بیشتر است و در نتیجه تعداد بیشتری در آن قسمت نصب کرد.
این سیستم هوشمند در عین حال مدت زمان رسیدن ماموران نظافت به هر یک از توالت هایی را که پیام مخابره کرده اند خواهد سنجید که ممکن است به نوعی نقض حریم خصوصی این کارمندان باشد.
اما کارن لوماس از موسسه اینتل می گوید: قبلا نیز روش مشابهی برای سنجش سرعت عمل کارمندان به کار می رفت که این گزارش ها، کاغذی بودند و در نتیجه به این لحاظ هیچ تغییری صورت نگرفته است. باید توجه داشت که اکثر کارمندان می خواهند کار خود را به خوبی انجام داده و مشتریان را راضی نگه دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :