آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5362
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1390 10:50
تعداد بازدید : 455

رییس جمهور در دیدار مدیران و فناوران فعال در شرکت‌های دانش بنیان خبر داد

تدوین و تصویب بسته سیاستی حمایتی از بنگاه های دانش بنیان

رییس جمهور در دیدار مدیران و فناوران فعال در شرکت های دانش بنیان کشور از تدوین و تصویب بسته سیاستی برای حمایت از فعالیت بنگاه های دانش بنیان خبر داد و گفت: تدوین و تصویب بسته سیاستی حمایتی از بنگاه های دانش بنیان از سوی دولت هیچ محدودیتی برای حمایت از فعالان اقتصادی و بخش تولید کشور به ویژه بنگاه های دانش بنیان ندارد.

پایگاه اطلاع رسانی دولت- محمود احمدی‌نژاد دراین دیدار، ایجاد نوآوری برای حل مشکلات جامعه را موثرترین عامل ارضای تمایلات روح سیری‌ناپذیر انسان عنوان کرد و با بیان اینکه پول و مادیات روح انسان را اقناع نمی‌کند و به ویژه برای انسان‌های بزرگ هیچ جذابیتی ندارد، گفت: کیفیت و جهت انگیزه‌ها در فعالیت‌های علمی تاثیر زیادی بر نتیجه کار دارد و خوشبختانه اغلب دغدغه‌های فعالان و متخصصان کشورمان درباره رفع موانع و چالش‌های پیش روی تولید است و این همان روحیه‌ای است که برای کارهای علمی کارگشا و راه‌گشاست.
احمدی‌نژاد با اشاره به سخنان حاضران در جلسه درباره مشکلات و موانع پیش روی توسعه فعالیت بنگاه‌های دانش بنیان، افزود: انجام هر کار مثبتی با موانعی مواجه است و اساسا ارزش تلاش انسان‌ها در مبارزه و ایستادگی آنها در مسیر انجام کارهای سخت است اما این به معنای آن نیست که نسبت به رفع مشکلات غیر واقعی و بی‌ربط، بی‌توجه ماند.
رییس جمهور با تاکید بر حمایت مالی و معنوی همه جانبه دولت از فعالان شرکت‌ها و بنگاه‌های دانش بنیان تصریح کرد: دولت هیچ محدودیتی برای حمایت از فعالان اقتصادی و بخش تولید کشور به ویژه بنگاه‌های دانش بنیان ندارد و به هیچ وجه نیز در تخصیص منابع محدودیت مالی و جغرافیایی ندارد؛ دولت آماده است تا ارز و منابع مالی مورد نیاز تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کشور را به هر میزان و در هر نقطه‌ای فراهم کند.
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت‌های بسیار چشمگیر و خیره‌کننده‌ای در کشور ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: کارهای بسیار خوب و زیادی در عرصه‌های علمی و فناوری شده که افتخار آمیز است اما این موضوع نباید ما را از ظرفیت‌های بالقوه عظیم و گسترده‌ای که در کشور برای نیل به قله‌های پیشرفت وجود دارد، غافل کند.
رییس جمهور با تاکید بر اینکه ایران با وجود تمام بدخواهی و کینه توزی‌های دشمنان به سرعت در حال تعالی و پیشرفت است، گفت: ایران بیش از هزار سال قدرت بلامنازع جهان در عرصه‌های علمی و فناوری بوده و پایه‌گذار بسیاری از علوم پایه امروز دنیا ایرانی‌ها بوده‌اند و امروز نیز با توکل بر خدا و اتکاء به توانمندی‌های بومی و استعدادهای ایران اسلامی، این کشور دوباره بر فراز قله‌های علم و فناوری دنیا قرار خواهد گرفت.
احمدی نژاد ادامه داد: نباید خودمان را در قالب‌های محدود قرار داده و با معیارهای کوچک بسنجیم، باید توانمندی‌ها و استعدادهای ایران را فراتر از منطقه با قله‌های علم و فناوری روز جهان مقایسه کرده و یقین داشته باشیم که می‌توان دوباره قدرت بلامنازع علمی دنیا بود.
رییس جمهور بر حمایت دولت از هر تلاش و دستاورد علمی و فناورانه تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از محورهای سفرها و ملاقات‌های خارجی مسوولان کشور تبلیغ و ارایه دستاوردهای علمی کشور است و یقین بدانید محصولات دانش بنیان ایران طرفداران و مشتریان زیادی دارد چرا که ایران برخلاف سلطه طلبان نیات استعماری و تحمیل سیاسی از ارایه محصولات علمی خود ندارد.
در این دیدار که با حضور مدیران بیش از 30 شرکت دانش بنیان موفق کشور و به منظور گزارش فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تولید و صادرات محصولات فناورانه و همچنین نقش این نوع شرکت‌ها در تحقق اقتصاد دانش بنیان و دیپلماسی فناوری برگزار شد، مدیران برخی از شرکت‌های حاضر به بیان دیدگاه‌های خود در مورد اهمیت شرکت‌های دانش بنیان در اقتصاد، موفقیت‌های بدست آمده و مسایل پیش روی فعالیت این شرکت‌ها پرداختند.
مدیران شرکت‌های فعال در حوزه‌های آی.تی، نفت، کشاورزی، دارویی، ارتباطات و هوا-فضا باوربه استفاده از توان شرکت‌های داخلی در عرصه‌های مختلف اقتصادی و صنعتی را مورد تاکید قرار داده و خواستار تاکید و پیگیری‌های لازم برای استفاده بیشتر فعالان اقتصادی دولتی از توان بنگاه‌های دانش بنیان شدند.
در این دیدارامیری نیا، مشاور نهاد و رییس مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری، در گزارش کوتاهی، به تجربیات 15 ساله مرکز همکاری‌های فناوری در حمایت و شکل‌دهی شرکت‌های دانش بنیان پرداخته و بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های کارشناسی شرکت‌های موفق دانش بنیان در سیاست گذاری و حمایت از فعالیت‌های این


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :