آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5363
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1390 10:50
تعداد بازدید : 1038

مراسم توديع دبير سازمان نصر تهران برگزار شد

«حقگو» صندلی دبیری را ترک کرد

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران که سال گذشته همزمان با آغاز فعالیتش در گفت وگویی با فناوران تاکید کرد"آمده ام بمانم" چهارشنبه هفته گذشته، بنابر سیاست های هیات مدیره جدید سازمان صندلی دبیری را ترک کرد.

 فناوران- مراسم توديع داود حقگو، دبير سازمان نظام صنفي رايانه‌اي استان تهران 5 بهمن ماه سال جاري با حضور تني چند از اعضاي شوراي مركزي، هيات مديره سازمان نصر تهران و همكاران دبيرخانه برگزار شد.
پرويز رحمتي، رييس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي كشور با بيان اين كه سازمان نصر تهران نقش بسيار تاثيرگذاري در كل ساختار فراگير كشوري ايفا مي‌كند، گفت: سازمان نصر تهران به لحاظ مجموعه مسايل اجرايي، ارتباط تنگاتنگي با دبير و نيروهاي كارشناسي زبده و اجرايي دارد كه با كارهاي متعارف دفتري و دبيرخانه‌اي متفاوت است. استان تهران به لحاظ تعداد اعضا، گردش مالي اعضا در رابطه با كل بازار فناوري اطلاعات تفاوت محسوسي با ساير است آنها دارد. همچنين از منظر مشاركت در مباحث سياستگذاري، برنامه‌ريزي، نظارت كلان و فرآيند تحقق اهداف برنامه، تا حدودي زيادي براي ذي‌نفعان سازمان نصر تهران و ذي نفعان كشوري هم پوشاني دارد.
وي با اشاره به اهميت و جايگاه دبير، اظهار داشت: دبير سازمان به نوعي بازوي اجرايي و هماهنگ كننده كل ظرفيت كارشناسي و اجرايي سازمان است. با توجه به تنوع موضوعات حوزه فناوري اطلاعات، امكان اينكه رييس يا دبير سازمان جامع الشرايط باشد، به هيچ عنوان وجود ندارد و در زمينه‌هاي مختلف باید به كارشناسان و خبرگان تكيه کرد. رييس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي كشور افزود: مسايل مربوط به كميسيون‌ها كه بازوهاي تخصصي سازمان هستند، حایز اهميت است و باید نگاه جدي نسبت به آنها داشت. دو اتفاق در كميسيون‌ها بايد رخ دهد. نخست آنكه كميسيون‌ها پوشش دهنده خاستگاه طيف‌هاي مختلف صنف باشند كه شرط لازم است و دوم، يك‌سري ضوابط دال بر اينكه گرايش اقتصادي معطوف به منافع طيف خاصي وجود نداشته باشد كه در واقع شرط كافي است.
وي ضمن تشكر از زحمات حقگو در اين مدت گفت: حقگو در طول يكسال گذشته با حساسيت و علاقه‌مندي نسبت به مسايل صنفي، فعال بودند ويكي از مهم‌ترين مسايلي كه در يك سال گذشته از آن عبور كرديم، بحث مربوط به برگزاري مجمع و انتخابات استان تهران است كه تغيير و تحول دوره دوم به سوم را در برداشت و مي‌توان گفت دبير سازمان و دبيرخانه، كارنامه قبولي در ارتباط با اين موضوع دريافت كردند. وي نقش سازمان نصر تهران در ارتباط با فراهم نمودن مقدمات و نتيجه‌گيري در خصوص امضا تفاهم نامه و پروتكل همكاري با طرف‌هاي  دولتي و پيگيري مسايل مربوط به نمايشگاه الكامپ را علاوه بر نبود دستیابی نتيجه مطلوب، قابل توجه برشمرد.
رييس سازمان ابراز اميدواري نمود، اين سابقه فعاليت و همكاري مشترك به عنوان تجربه در تنظيم مناسبات، ضوابط و چارچوب همكاري هيات مديره با اركان دبيرخانه مورد استفاده قرار گيرد.سپس آزاده داننده، رييس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي استان تهران نيز از زحمات و تلاش صادقانه حقگو قدرداني کرد و گفت: عمر كاري سازمآنها و بنگاه‌ها بيشتر از افراد است و آنچه كه باقي مي‌ماند، ارزش‌هايي است كه تك تك افراد در قالب تجربه و آموزه‌ها باقي مي‌گذارند. اميدوارم موجبات حفاظت، تقويت و بهره‌برداري از مجموعه ارزشهاي سازمان را فراهم كنيم.
محمودرضا خادمي، عضو شوراي مركزي سازمان نظام صنفي رايانه‌اي كشور با اشاره به برگزاري انتخابات و مجمع سازمان به عنوان يك مقطع حساس در طول اين مدت گفت:  حقگو مسايل دبيرخانه را با تيزبيني دنبال مي‌كردند و از بعد كميسيون‌ها نيز به دليل اشراف به مسايل اينترنت و عضويت در كيمسيون PAP با ارايه اطلاعات كافي، كمك حال بودند.
در ادامه جلسه داود حقگو نيز ضمن تشكر از اعضاي هيات رييسه و هيات مديره سازمان، گفت: سازمان داراي توان و قابليت‌هاي فراوان است و اين توان توسط اعضاي فعال سازمان و نمايندگان آنها در هيات مديره‌ها، كميسيون‌ها و كارگروه‌هاي تخصصي به دست آمده است. حفظ و حراست از داشته‌ها و كوشش برای رسيدن به اهداف بزرگ‌تر، وظيفه كليه دلسوزان واقعي كه آگاه به مسايل صنفي هستند، است.وي افزود: سازمان از نظر ابعاد و كميت اعضا در جايگاه قابل قبولي قرار دارد و با گذشت زمان و قدري انعطاف، بزرگ‌تر نيز خواهد شد. همين بزرگي سازمان، نيل به اهداف كيفي را درصورت تكيه بر خرد جمعي اعضا كه از روش‌هاي مختلفي نيز قابل دسترسي است، تضمين خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :