آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53684
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1393 12:15
تعداد بازدید : 536

برنامه های مسیریابی رانندگان آمریکایی محدود می شود

پس از وضع قوانینی که ارسال پیامک در حین رانندگی را ممنوع می کرد، دولت آمریکا قصد دارد نحوه استفاده رانندگان از برنامه های ناوبری را هم مدیریت کند.

خبرگزاری فارس- امروزه بسیاری از رانندگان در این کشور برای یافتن مسیر مناسب و مقصد خود در زمان رانندگی از برنامه های ناوبری قابل نصب روی گوشی ها و تبلت ها استفاده می کنند و حال قرار است استفاده از این برنامه ها هم تابع مقررات خاصی باشد.
طبق قانونی موسوم به The Grow America Act که اخیرا در حوزه حمل و نقل به تصویب دولت آمریکا رسیده، اداره ملی امنیت ترافیکی بزرگراه ها موظف به نظارت بر تمامی ابزار ناوبری مورد استفاده در خودروها خواهد بود. بر این اساس اگر در برنامه های یاد شده به دستورالعمل های مربوط به حفظ امنیت سرنشینان خودروها بی توجهی شده باشد، استفاده از آنها متوقف خواهد شد.
بررسی های اولیه نشان می دهد تولیدکنندگان اکثر این برنامه ها و از جمله خودروسازان به دستورالعمل های یاد شده پایبند بوده اند. اما این اولین بار است که شرکت هایی مانند اپل و گوگل هم هدف چنین قوانینی قرار می گیرند. در برخی موارد تلاش راننده برای مشاهده دستورات ناوبری این برنامه ها باعث حواسپرتی  و تصادف شده لذا باید طراحی آنها به گونه ای ارتقا یابد که جلوی این مشکل گرفته شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :