آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53700
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1393 13:10
تعداد بازدید : 711

مایکروسافت هم عینکی می شود

اختراعی که مایکروسافت قبلا به نام خود ثبت کرده بود، بالاخره فاش شد و مشخص شد که بسیار شبیه به عینک گوگل است و کاربر می تواند با لمس عینک، با این ابزار تعامل کند.

فناوران- این پتنت مایکروسافت در اواخر سال 2012 ثبت شده بود، اما به تازگی تصویر آن در وب منتشر شده است. این پتنت قابلیت تعاملات لمسی را مانند آنچه امروز در گوگل گلس نیز دیده می شود، توضیح می دهد. اگر دقیق تر بخواهیم آن را بیان کنیم، این پتنت اساسا توضیح قابلیت قرارگیری سنسورهای روی یک عینک است که چندین نوع تعامل لمسی را شامل سوایپ یا کشیدن، ضربه زدن و فشار دادن توضیح می دهد. مایکروسافت در سند ثبت این پتنت اظهار داشته که این سنسورها می توانند مقاومتی، خازنی، فیزوالکتریک، اپتیکال و انعکاسی باشند یا سنسورهایی بر اساس نور. این سنسورها قابلیت چسبانیده شدن به فریم یا قراردادن در داخل آن را نیز خواهند داشت.
طبق سندی که مدتی قبل در مورد ایکس باکس منتشر شد، مایکروسافت امسال عینک های واقعیت افزوده گیمینگ خود را معرفی خواهد کرد و عجیب اینجاست که این شرکت هیچ اشاره ای در E3 امسال به این عینک نداشت. به هر حال پتنت ذکر شده که مطمئنا مرتبط با این عینک ها نیز می تواند باشد، تصور بهتری از آنها را به کاربر می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :