آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53804
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1393 12:17
تعداد بازدید : 876

افزایش 15 برابری اظهارنامه های الکترونیکی مالیات

در میزگرد بررسی مشکلات مالیاتی اصناف کشور با حضور رییس اتاق اصناف و معاون سازمان مالیاتی، وکیلی از افزایش ۱۵ برابری اظهارنامه الکترونیکی مالیاتی و فاضلی از آرامش بازار پس از تفاهم با سازمان مالیاتی خبرداد.

فارس- این میزگرد با محوریت آغاز بهار مالیاتی در تیرماه که زمان اول تا 15 تیر برای ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل بهار 93 و تا 31 تیر مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر عملکرد درآمدی اصناف در سال 92 برگزار شد.
 اظهارنامه های الکترونیکی، موانع شفاف سازی اطلاعات مالیاتی اصناف، مشکلات ساختاری اصناف، توافق سازمان مالیاتی با اصناف، راهکارهای حمایت از مالیات دهندگان، نقش آموزش در شفاف سازی اطلاعات و اخذ مالیات و آخرین وضعیت اخذ مالیات از مودیان در سال گذشته، ویژگی های قانون اصلاح مالیات های مستقیم و طرح جامع مالیاتی از جمله موارد مطرح شده در این میزگرد بود.
در این میزگرد حسین وکیلی معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور عنوان کرد: ارایه اظهارنامه های الکترونیکی از سوی مودیان از اول خرداد 93 تا کنون 15 برابر مدت مشابه سال قبل بوده است.
همچنین علی فاضلی رییس اتاق اصناف در خصوص نقش امضای تفاهم نامه مالیاتی بین اصناف و سازمان امور مالیاتی گفت : این مساله سبب شد تا فضای شادی بخش و آرامی میان اتحادیه های سراسر کشور و اصناف ایجاد شود و دولت نیز آسان تر می تواند مالیات خود را از اصناف وصول کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :