آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53873
تاریخ انتشار : 1 تیر 1393 10:56
تعداد بازدید : 686

واژه نامه 83 صفحه ای FBI از واژه های عامیانه توییتر

پلیس فدرال آمریکا یا FBI برای فهم معنای اصطلاحات عامیانه و کلید واژه های مختلفی که کاربران معمولا در سایت توییتر به کار می برند، یک فرهنگ واژگان 83 صفحه ای درست کرده است که می تواند برای بررسی های جرایم کامپیوتری بسیار مفید واقع شود.


فناوران- هرچند که این سند 83 صفحه ای «مختصر نویسی توییتری» نام گرفته، مرکز پشتیبانی تحقیقات امنیتی FBI معتقد است که می تواند به عنوان راهنمایی برای شبکه اجتماعی به کار برده شود. اطلاعات مربوط به این فرهنگ واژگان اختصاصی این هفته در اختیار عموم قرار گرفته است. در این فرهنگ واژگان درحدود ۲ هزار و ۸۰۰ مدخل درج شده است.
مقامات FBI در این باره گفتند: با توجه به گسترش استفاده از توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی اینترنتی استفاده از لغات و اصطلاحات خاص گسترش چشمگیری یافته و شناسایی آنها و درک مفهوم شان نیز ضرورت دارد. از جمله اصطلاحاتی که در این واژه نامه وجود دارد می توان به poof به معنای خداحافظی یا ترک اتاق، alotbsol  به معنای همیشه نیمه روشن زندگی را ببینیم، GNSTDLTBBB  به معنای شب به خیر، خوش بخوابی اشاره کرد.
FBI همچنین در حال تهیه فهرستی از افراد تاثیرگذار در شبکه های اجتماعی مختلف و بررسی داده های مرتبط با آنها و از جمله نقشه ای از پراکندگی جغرافیایی آنان است. تهیه چنین فهرستی از یکسو باعث حیرت برخی کاربران شده و این مساله را نشان دهنده بی اطلاعی کارکنان FBI از ویژگی های توییتر دانسته اند. از سوی دیگر برخی کاربران هم این اقدام FBI را نشان دهنده اهمیت روزافزون شبکه های اجتماعی می دانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :