آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53875
تاریخ انتشار : 1 تیر 1393 11:0
تعداد بازدید : 783

بررسی تاخیر اجرای شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه شورا توجه بیشتری نسبت به اجرای پروژه شبکه ملی اطلاعات دارد، گفت: وزارت ارتباطات باید جدی تر به مسایل نگاه کند، چرا که بودجه های زیادی در خصوص این پروژه ملی صرف شده است.

باشگاه خبرنگاران- محمد حسن انتظاری با بیان اینکه بسیاری از شاخص های بین المللی مانند پهنای باند، تعداد مشترکان و سرعت دسترسی اینترنت که باعث رشد ایران در رتبه بندی های جهانی می شود، متاثر از اجرای شبکه ملی اطلاعات است، گفت: شبکه ملی اطلاعات باید در کشور راه اندازی شود اما اجرای آن تاکنون با تاخیراتی همراه بوده که باید تصمیم گیری های لازم در این زمینه صورت گیرد.
وی با بیان اینکه در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجاری بسیاری از اعضا در این زمینه اظهار نگرانی کرده اند، افزود: ما در جلسه بعدی شورای عالی فضای مجازی، یک گزارش نظارتی مبنی بر اجرانشدن شبکه و کم کاری های صورت گرفته در این زمینه به اعضای شورا ارایه خواهیم کرد و پیشنهاداتی را برای طی شدن این فرآیند ارایه می دهیم.
انتظاری مرکز ملی فضای مجازی را ناظر بر پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد و گفت: انسجام لازم برای اجرای این طرح ملی در وزارت ارتباطات دیده نمی شود و این در حالی است که اجرای پروژه شبکه ملی اطلاعات باید با جدیت و کارهای حرفه ای و مهندسی انجام
شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :