آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53877
تاریخ انتشار : 1 تیر 1393 11:4
تعداد بازدید : 787

بگیر و ببند در کار نیست اما

مسوولیت استفاده از 3G به عهده کاربران گذاشته شد

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اعلام مراحل پایانی تدوین پیوست فرهنگی سرویس های نسل سوم و چهارم موبایل گفت: بزودی این پیوست فرهنگی تصویب و به اپراتورهای موبایل برای ارایه این خدمات، ابلاغ می شود.
خبرگزاری مهر - محمد حسن انتظاری در مورد آخرین وضعیت تدوین پیوست فرهنگی خدمات مرتبط با نسل سوم تلفن همراه و سایر خدمات دیجیتال تازه وارد به کشور اظهار داشت: کار جدی در زمینه تدوین پیوست فرهنگی در کارگروه ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی صورت گرفته و هم اکنون به جمع بندی نهایی در خصوص این پیوست فرهنگی رسیده ایم و این طرح، در مراحل پایانی قرار دارد.
وی از هماهنگی دیدگاه ها در تدوین پیوست فرهنگی سرویس تماس تصویری موبایل خبر داد و گفت: موضوع پیوست فرهنگی برای خدمات موبایل، بحث جدی و مهمی بود که نظرات مختلف و گاهی متناقض نیز در این زمینه وجود داشت، در جلسات اول تدوین این آیین نامه، سعی کردیم با نزدیک کردن نظرات به هم، اختلاف برداشت از یک موضوع واحد را کم کنیم که این اتفاق افتاد اما تا حدی زمان برد.
انتظاری با تاکید براینکه به زودی پیوست فرهنگی را آماده ابلاغ می کنیم، افزود: این پیوست فرهنگی برای تمامی اپراتورهایی که قرار است نسل سوم و چهارم موبایل را ارایه کنند لازم الاجرا
خواهد بود.
وی ادامه داد: پیوست فرهنگی طوری تدوین شده است که زیرساخت مناسبی برای سایر تکنولوژی های تازه وارد و اپلیکیشن های موبایل باشد و به این ترتیب پس از ورود هر تکنولوژی، با اصلاحاتی در کلیات این پیوست، ارایه خدمات ممکن می شود.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه سعی کردیم در پیوست فرهنگی بحث های ایجابی را هم ببینیم و صرفا اقدامات سلبی نداشته باشیم خاطرنشان کرد: براساس آیین نامه تدوین شده، افراد باید با مسوولیت خودشان وارد شبکه های نسل سوم و چهارم شوند.
وی گفت: شورای عالی فضای مجازی این دیدگاه را ندارد که افراد قصد انجام کار مجرمانه دارند؛ ما در این پیوست با این نگاه جلو رفته ایم که بستری فراهم شود تا مردم به امور ارتباطی و نیازهایشان بپردازند. با این دید که این تکنولوژی ابزار جرم خواهد بود به موضوع نگاه نکرده ایم.
انتظاری افزود: اما برای افرادی که قصد دارند در این فضا، امور مجرمانه انجام دهند و از تکنولوژی با قصد و غرض مجرمانه سود می برند نیز ضوابطی دیده شده است که در حد معقول با آن برخورد صورت می گیرد؛ البته این باز هم به معنای بگیر و ببند نخواهد بود بلکه اقدامات مناسب و مرحله ای صورت خواهد گرفت.
وی گفت: تمامی سعی مان این است که به زودی این پیوست فرهنگی را ابلاغ کنیم؛ نباید با تاخیر در تدوین آیین نامه هایی از این دست، در استفاده از تکنولوژیها عقب بمانیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :