آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 53879
تاریخ انتشار : 1 تیر 1393 11:5
تعداد بازدید : 741

پاسکاری پارازیت میان دولتی ها

موضوع پارازیت و مضرات احتمالی آن از جمله پرونده هایی است که در دولت یازدهم گشوده شد اما در حالیکه موجی از نگرانی میان مردم ایجاد شده این پرونده همچنان بلاتکلیف میان دستگاه های دولتی پاسکاری می شود.

فرشید رضایی
حالا نگرانی از زیان های پارازیت که از ابتدای آغاز به کار دولت در افکار عمومی ایجاد شده هنوز پاسخی از سوی نهادهای دولتی دخیل در این موضوع را در پی نداشته است. بر اساس اخبار وزارت ارتباطات، وزارت بهداشت، سازمان انرژی اتمی و سازمان محیط زیست با تشکیل کمیته ای قرار بر بررسی تشعشعات پارازیتی و آثار آن بر سلامت مردم گذاشتند. این نهادها هر کدام نیز از طریق امکانات و تیم های مستقل وارد عمل شدند اما نزدیک به یکسال است که جز بازارگرمی های مطبوعاتی و تشدید هر از چندگاه نگرانی های مردم از عوارض پارازیت ها چیز روشنی عاید مردم نمی شود.
بر این اساس بهمن ماه سال گذشته بود که وزیر ارتباطات از تشکیل کمیته بررسی پارازیت ها در این وزارتخانه به ریاست معاون وزیر ارتباطات خبر داد و گفت: هم اکنون این کمیته در زمان های مختلف در سطح تهران و شهرها امواج الکترومغناطیسی و پارازیت ها و تشعشعات را اندازه گیری کرده و کارهای فنی را انجام می دهند. در این راستا گزارشی آماده شده و به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارسال شده است تا بر اساس میزان تشعشعات مضر بودن و یا مضر نبودن این تشعشعات اعلام شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نظر مقام معظم رهبری و رییس جمهور بر این است که اگر این تشعشعات در هر جایی به هر نسبتی برای سلامتی مضر باشد با آن برخورد شود.
روز گذشته اما یکی از اعضای این کمیته که بر خلاف سایر همکاران دولتی خود به شدت بر مضر بودن پارازیت ها تاکید دارد، اعلام کرد که این پرونده همچنان در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خاک می خورد.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مسوول اصلی پیگیری موضوع پارازیت ها، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان انرژی اتمی است و محیط زیست هم به طور جد پیگیر این موضوع از دستگاه های مرتبط است.
ابتکار با بیان اینکه امیدواریم این جلسه در سطح عالی تشکیل تا تصمیمات جدی تری گرفته شود اظهار کرد: دولت بسیار پیگیر این مساله است و از مراجع دیگر هم دنبال می شود.
به این ترتیب بار دیگر پرونده پارازیت ها در حد اظهار نظرهای کارشناسی و تشکیل جلسات کمیته ها و تاکیدات دولت، پیگیری جدی و وعده هایی از این دست باقی
ماند


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :