آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54083
تاریخ انتشار : 3 تیر 1393 11:16
تعداد بازدید : 1357

با امضای تفاهم نامه صورت گرفت:

یکسال اینترنت رایگان آسیاتک روی محصولات GLX

شرکت انتقال داده های آسیاتک در نشستی مشترک با مدیران شرکت همراه گویا اروند (GLX) تفاهم نامه همکاری امضا کردند که بر اساس آن هریک از خریداران محصولات جی ال ایکس از سرویس یک ساله اینترنت پرسرعت با ترافیک 6 گیگابایت به ارزش 90 هزار تومان به صورت رایگان بهره مند خواهند شد.

فناوران- محمد علی یوسفی زاده مدیرعامل آسیاتک گفت: یک کارت ویژه ثبت نام اولیه و دریافت سرویس اینترنت پرسرعت به صورت مستقیم از شرکت آسیاتک ارایه می شود و هدیه آن در طول مدت اعتبار کارت پابرجا بوده و در صورتی که دارنده کارت به دلیل مشکلات خط اعم از فیبرنوری و PCM موفق به ثبت نام نشود پین کارت از اعتبار ساقط نمی شود.وی افزود: دارندگان کارت می تواند با دانلود فایل راهنمای استفاده از کارت هدیه و مطالعه آن از کارت خود استفاده کرده و سرویس هدیه را در ثبت نام دریافت کنند.

 حمایت از تولید داخلی
یوسفی زاده با بیان اینکه ارایه سرویس اینترنت روی موبایل اتفاق بزرگی نیست، هدف از این همکاری را ایجاد جذابیت برای استفاده از محصولات تولید داخل و ترویج فرهنگ استفاده از تکنولوژی های های وب عنوان کرد.وی در پاسخ به اینکه چرا از برندهای موجود در بازار GLX را انتخاب کرده اید، تاکید کرد: هدف ما تنها حمایت از تولید داخل است به همین دلیل سایر پیشنهادات را در این زمینه نپذیرفتیم.

 ارایه نسخه جدید برنامه گفت وگو
در همین حال حمید سعیدی مدیر عامل شرکتGLX نیز گفت: برنامه گفت وگو را نیز برای گوشی های جی ال ایکس عرضه کرده ایم که با همکاری آسیاتک سرورهای این برنامه اجتماعی پشتیبانی می شود.
وی افزود: این برنامه توسط برنامه نویسان ایرانی تهیه شده و کاملا بومی است.
سعیدی گفت: نسخه ای از آن را روی اپلیکیشن های مختلف مانند بازار گذاشته ایم که کاربران آن روز به روز در حال افزایش هستند.
وی با بیان اینکه سرورهای پشتیبانی این نرم افزار پیش از این در اهواز نگهداری می شد، گفت: این امر موجب افت کیفیت برنامه گفتگو شده بود که با انتقال آن به آسیاتک این مشکل حل شده است.سعیدی افزود: با وجودی که شرکت هزینه های زیادی بابت این نرم افزار متحمل شده است ولی برنامه رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.

 دریافت تاییدیه GSM
مدیر عامل شرکت GLX همچنین در ادامه رزومه ای از فعالیت شرکت ارایه داد و در پاسخ به این سوال که باتوجه به اینکه سیستم عامل اندروید برای گوگل است پس چگونه از این سیستم عامل روی گوشی و تبلت ها استفاده می کنید؟ گفت: این نرم افزار به صورت اوپن سورس در اختیار شرکت ها قرار گرفته است و شرکت هایی که مانند GLX تاییدیه GSM دارند می توانند سورس هایی که در اندروید قابل دسترس نیست را خریداری کنند و آن را تغییر دهند.
وی در خصوص سهم بازار محصولات جی ال ایکس گفت: یکسری از شرکت ها و سایت ها هستند که کار مطالعه بازار را برعهده دارند و با توجه به اطلاعاتی که آنها به ما می دهند سهم بازار حدود 12 درصد است.
سعیدی در اعتراض برخی خبرنگاران که عنوان کردند این آمار غیر واقعی است، گفت: شرکت جی ال ایکس با توجه به نیاز بازار در ماه 300 هزار گوشی تولید می کند که این نشان می دهد که بازار نسبتا خوب است.
 بومی سازی تولید بورد در ایران
سعیدی همچنین در دفاع از شرکت جی ال ایکس به عنوان تولیدکننده موبایل و تبلت ایرانی گفت: سال 86 ما تولید را به صورت SKD آغاز کردیم که با تجاربی که به دست آوردیم آن را به مرحله CKD رساندیم و اکنون نیز دو سال است که تولید برد را آغاز کرده ایم که دستگاه های آن برای فوجی ژاپن است.وی افزود: ابتدای راه با مشکلات عدیده ای چون تغییر سیاست ها و وجود برندهای متفاوت مواجه بوده ایم که سعی کرده ایم با تولید و عرضه محصول با کیفیت و قابل رقابت با برندهای خارجی خود را در بازار حفظ کنیم و سهم بازار خود را افزایش دهیم.وی تاکید کرد: یک بار در این راه زمین خورده ایم که باعث تجربه امان شد.

 عرضه گوشی های سلامت
مدیر عامل شرکت جی ال ایکس در خصوص گوشی های جدیدی که به زودی روانه بازار خواهند شد، گفت: این گوشی ها می توانند قند خون و فشار خون را بگیرند. در عین کار حال کاربر با گذاشتن دو انگشت کنار گوشی نوار قلب را نیز می گیرد و می تواند آن را به پزشک خانواده خود گزارش دهد.
سعیدی افزود: در بحث گوشی های های تک نیز وارد شده ایم که با تکان دست عکس می گیرد و یا موزیک را عوض می کند.

 تغییر لوگوی آسیاتک
شرکت آسیاتک در این نشست همچنین از لوگوی جدید خود رونمایی کرد.یوسفی زاده در این خصوص گفت: از آنجا که لوگوها ارتباط مستقیم و غیر مستقیم برندها با مشتری هستند و شرکت ها تلاش می کنند تا برای جلب نظر مشتری هرچه بیشتر زیبایی برندشان توجه کنند، آسیاتک نیز بر این اساس لوگوی خود را تغییر داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :