آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5409
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1390 8:56
تعداد بازدید : 868

مدیر عامل شرکت خدمات انفورماتیک راهبر:

طرح شبنم متوقف نشده است

مدیر عامل شرکت خدمات انفورماتیک راهبر با تکذیب خبر توقف اجرای طرح شبنم گفت: این طرح به هیچ وجه متوقف نشده و صرفا بنا به درخواست شورای اصناف، فرآیند جمع آوری کالا های فاقد کد دو بعدی شبنم از بازار از تاریخ اول بهمن ماه امسال به اول اردیبهشت ماه سال 91 موکول شده است.

فناوران - محمود اعلایی با بیان این مطلب گفت: با توجه به مشکلات نوسان نرخ ارز و تراکم خرید‌های پایان سال، شورای اصناف درخواست کرد که فرآیند جمع‌آوری کالاهای بدون کد دو بعدی شبنم از بازار فعلا متوقف شده است و آغاز روند بازرسی بازار به اول اردیبهشت ماه سال آینده موکول شود. بر این اساس با این درخواست موافقت شد واین موضوع به هیچ وجه به معنی توقف صدور کد شبنم نیست.
اعلایی همچنین نبود زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح شبنم را نادرست دانست و گفت: این موضوع صحت ندارد چنان که تاکنون نزدیک به 20 میلیون برچسب دو بعدی شبنم صادر شده است.
وی افزود: با پذیرش درخواست شورای اصناف مبنی بر اجرا نشدن موقتی طرح جمع‌آوری کالاهای فاقد شبنم تا اول اردیبهشت ماه 90، در این مدت دارندگان کالاهای بدون بارکد صرفا تذکر
 می‌گیرند.
طرح شبنم با قاطعيت اجرا مي‌شود
معاون پيشگيري ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز به گزارش خبرگزاری ایسنا با بيان اينكه طرح شبنم با قاطعيت اجرا مي‌شود، گفت: هيچ تصميمي براي به تاخير افتادن اجراي اين طرح وجود ندارد.
مهدي ابويي گفت: با توجه به مصوبه هشت شهريور سال90 هيات دولت و هماهنگي‌هاي صورت گرفته بين دستگاهي به ويژه جلسه 5 بهمن ماه سال جاري که با معاون توسعه فناوري اطلاعات و تجارت الکترونيکی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، طرح شبکه نظارت و بازرسي مردمي (شبنم) در گروه کالاهاي هدف و با زمان بندي اعلام شده اجرا
خواهد شد.
وي تاكيد كرد كه اين طرح با قاطعيت اجرا مي شود و هيچ تصميمي مبني بر به تاخير افتادن اجراي طرح شبنم اتخاذ نشده است.
ابویی تأکید کرد: با توجه به مصوبه ۸ شهریور سال ۹۰ هیات دولت و هماهنگی‌های به عمل آمده بین دستگاهی از جمله جلسه ۵ بهمن سال جاری که با معاون توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، طرح شبکه نظارت و بازرسی مردمی (شبنم) درگروه کالاهای هدف و با زمان بندی اعلام شده اجرا خواهد شد.
گفتنی است، روز گذشته خبرگزاری مهر به نقل از قاسم نوده فراهانی، مشاور رییس جمهور در امور اصناف خبر داده بود که به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها و نبود اطلاع‌رسانی کافی اجرای طرح شبنم (بارکد دو بعدی برای مبارزه با قاچاق کالا) تا سال 91
متوقف شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :