آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5418
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1390 9:14
تعداد بازدید : 552

توسعه موتور های بازی در کشور

معاون وزیر ارتباطات از توسعه تعداد موتورهای بازی در کشور خبر داد و اعلام کرد: بر همین اساس در حال امضای تفاهمنامه با بنیاد ملی بازی های رایانه ای هستیم.

موبنا- علی حکیم جوادی هدف این طرح را ارایه بازی‌های رایانه‌ای بومی ‌برای استفاده عموم مردم در شبکه ملی اینترنت، دانست و اعلام کرد: این موضوع به عنوان یک پروژه در قالب برنامه پنجم توسعه نگاه می‌شود.
وی ادامه داد: به زودی این طرح نهایی می‌شود و پروژه حمایت از بازی‌های رایانه‌ای بومی‌که قرار است در برنامه پنجم توسعه یکی از محتواهای شبکه ملی اطلاعات را شکل دهد کلید
می‌خورد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوع مورد حمایت از بازی‌های رایانه‌ای را مربوط به حمایت مالی و فنی و قانونی از تولیدکنندگان این بازی‌ها در بخش‌های مختلف برشمرد و اضافه کرد: چنانچه نیاز باشد موضوع حمایت‌ها از تولیدکنندگان این صنعت در کارگروه مدیریت فاوا و در کمیته‌ای که مربوط به این بخش است مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد و در نهایت حمایت‌های مورد نیاز اعمال خواهد شد.
وی افزود: در این راستا مذاکرات آغاز شده و تمامی‌سعی بر این است که با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بتوان این صنعت را در کشور توسعه داد تا به عنوان یکی از محتواهای شبکه ملی اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد.
این در حالی است که بر اساس اعلام رسمی ‌در شرایط حاضر20 میلیون نفر از مردم کشور روزانه از سرویس «گیم» استفاده می‌کنند و وقتی که برای بازی رایانه‌ای در ایران مصرف می‌شود بالغ بر 40 میلیون ساعت در روز تخمین زده می‌شود.
درهمین حال رییس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرده است که متوسط سن گیم در ایران 18 سال است که پیش بینی می‌شود این رقم در 10 سال آینده به 28 سال ارتقا پیدا کند.
به گفته بهروز مینایی هم‌اکنون سه واحد اختیاری تولید بازی رایانه‌ای در 3 دانشگاه کشور راه اندازی کرده‌ایم و رشته کارشناسی ارشد گیم نیز تا سال 92 راه‌اندازی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :