آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5422
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1390 9:46
تعداد بازدید : 551

ایران، رییس و نایب رییس 2 گروه مطالعاتی اتحادیه جهانی مخابرات شد

مجمع ارتباطات رادیویی اتحادیه جهانی مخابرات سه نفر از اعضای هیات جمهوری اسلامی ایران حاضر در کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی را به عنوان رییس و نایب رییس گروه مطالعاتی 4 و6 اتحادیه ITU انتخاب کرد.

مهر - دوازدهمین کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی (WRC-12 ) سوم تا 28 بهمن ماه امسال در کشور سوییس در حال برگزاری است و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران نیز در این کنفرانس حضور فعال دارند.
براین اساس مجمع ارتباطات رادیویی (RA)، مهندس تقی شفیعی را به عنوان رییس گروه مطالعاتی کمیته ویژه مقررات، علیرضا درویشی را به عنوان نایب رییس گروه مطالعاتی 4 (شبکه‌های ماهواره‌ای) و امیرحسین نافذ را به عنوان نایب رییس گروه مطالعاتی 6 (پخش صدا و تصویر) بخش ارتباطات رادیویی برگزید.
این گروه‌های مطالعاتی نقش موثری در تصمیمات کنفرانس‌های جهانی ارتباطات رادیویی و تصویب توصیه ‌نامه‌های بخش ارتباطات رادیویی اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU)
دارند.
همچنین در دوازدهمین کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی (WRC-12) حمید فاضلی، سرپرست سازمان فضایی ایران در راس هیات جمهوری اسلامی ایران در کشور سوییس حضور یافت که در جلسه‌های مشترک با دیگر اعضای اتحادیه جهانی مخابرات- ITU - در خصوص مسایل فنی و مورد علاقه دو طرف به بحث و گفت‌وگو پرداخت.
گفتنی است در کنفرانس‌ جهانی رادیویی که تقریبا هر چهارسال یک بار تشکیل می‌شوند، کشور‌ها برای پیشرفت و رشد انواع سرویس‌های ارتباطات رادیویی اعم از پخش تلویزیونی و پخش صدا، تلفن همراه، سیستم‌های ایمنی، دریایی، زمینی و هوایی و سرویس‌های علمی و فضایی در زمینه اشتراک طیف فرکانس به توافق
 می‌رسند.
 وظیفه مهم کنفرانس‌های جهانی ارتباطات رادیویی بررسی و در صورت لزوم بازنگری مقررات رادیویی درباره بهره‌برداری موثر از طیف فرکانس امواج رادیویی و نقاط مدار‌ی
زمین است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :