آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5423
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1390 9:51
تعداد بازدید : 733

دفاتر ICT روستایی 5/3 میلیون حساب بانکی ایجاد کردند

مجری ICT روستایی پست بانک ایران از ایجاد5/3 میلیون حساب بانکی در سراسر کشور از طریق دفاتر ICT روستایی خبر داد.

موبنا- مرتضی دستجانی با بیان اینکه پست بانک ایران در راستای توسعه بسترهای الکترونیکی و ارايه خدمات نوین بانکی براساس اولویت‌ها و اعتبارات تخصیصی تمامی دفاتر خدمات بانکی را به امکانات بانکداری الکترونیکي تجهیز خواهد کرد، اظهار داشت: ایجاد تنوع خدمات، افزایش نقاط دسترسی و بانکداری الکترونیکي از جمله برنامه‌های پست ‌بانک است که تمامي دفاترخدمات بانکی روستایی نیز زیر پوشش خدمات بانکداری الکترونیکي، اینترنت بانک، موبایل بانک و بانکداری همراه قرار می‌گیرند.
وی با بیان اینکه با توسعه زیرساخت‌های بانکی ظرف 6 ماه آینده تمامی دفاتر ICT روستایی مجهز به سیستم بانکی آنلاین خواهند شد، ادامه داد:  پست بانک توانسته بیش از 38 میلیون قبوض آب، برق، گاز و تلفن  را در سال  گذشته توزیع کند.
پست بانک ایران در راستای توسعه بسترهای الکترونیکی و ارايه خدمات نوین بانکی براساس اولویت‌ها و اعتبارات تخصیص شده، تمامی دفاتر خدمات بانکی را به امکانات بانکداری الکترونیکي تجهیز خواهد کرد.
براین اساس تا پایان آبان ماه امسال تعداد یکهزار و 153 دستگاه خودپرداز (ATM) پست بانک ایران در شعب و دفاتر خدمات بانکی شهری و روستایی این بانک در سطح کشور نصب شده و آماده ارايه خدمات نوین بانکی به دارندگان کارت‌های عضو شبکه شتاب بانک‌های دولتی و خصوصی است.
 تعداد 682 هزار و 588 فقره کارت‌های الکترونیکی برداشت ( Debit Card) و کارت خرید و هدیه(Prepaid Card)  تا پایان آبان ماه امسال توسط پست بانک ایران به مشتریان واگذار شده است که از طریق دستگاه‌های خودپرداز و دستگاه پایانه‌های فروش(POS) شبکه بانکی شتاب، قابلیت انجام خدمات نوین بانکی را دارند.
همچنین از مجموع 17 هزار و 525 فقره عملیات انتقال الکترونیکی وجوه بین حساب‌ها، تعداد 16 هزار و 344 فقره از طریق دستگاه‌های خودپرداز و یکهزار و 181 فقره از طریق اینترنت انجام شده و از مجموع 16 هزار و 879 فقره عملیات الکترونیکی پرداخت قبوض مصرفی، تعداد 10 هزار و 847 فقره از طریق دستگاه‌های خودپرداز، 954  فقره از طریق اینترنت و پنج هزار و 78 فقره نیز از طریق تلفنبانک انجام شده است.
از کل 11 هزار و 156 فقره ابزار و تجهیزات پرداخت‌های الکترونیکی نصب شده در شعب پست بانک، دفاترخدمات بانکی شهری و روستایی پست بانک و مراکز خرید و فروشگاه‌های کشور، علاوه بر تعداد یکهزار و 153 دستگاه خودپرداز، تعداد 9 هزار و 562 دستگاه پایانه فروش و 441 دستگاه نیز پایانه شعب (Pin Pad) است که تا پایان آبان ماه مجموع تراکنش‌های آن دو میلیون و 478 هزار و 675 فقره بوده است.
 از تعداد 149 هزار و 45 مورد خدمات بانکداری الکترونیکی پست بانک به تفکیک، 34 هزار و 110 مورد تلفنبانک، 36 هزار و 846 مورد اینترنت بانک، 17 هزار و 191 مورد همراه بانک (Mobile Banking) و 60 هزار و 988 فقره خدمات بانکی پیام کوتاه (SMS Banking) تا پایان آبان ماه به مشتریان ارايه شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :