آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5426
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1390 10:1
تعداد بازدید : 410

صادرات 3.2 میلیارد دلاری خدمات فنی- مهندسی

مدیركل توسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت ایران، ارزش صادرات خدمات فنی- مهندسی در 10 ماهه امسال بیش از 3 میلیارد و 200 میلیون دلار اعلام كرد.

فناوران- سهراب سلیمی‌میزان صادرات خدمات فنی مهندسی در سال گذشته را 3/3 میلیارد دلار بیان كرد و افزود: در 10 ماه امسال میزان صادرات در این بخش از سه میلیارد و 200 میلیون دلار فراتر رفته است.
مدیركل دفتر توسعه صادرات خدمات، با بیان اینكه كشور ونزوئلا با یك میلیارد دلار بیشترین حجم از صادرات این بخش را به خود اختصاص داده است‌، اظهار داشت‌: تاجیكستان‌، آذربایجان، پاكستان، عمان، سودان شمالی و جنوبی، غنا، كنیا و عراق از دیگر بازارهای هدف كشوردر بخش صادرات خدمات فنی مهندسی از ابتدای سال جاری بوده‌اند.
وی با تاكید بر حمایت دستگاه‌های مختلف از توسعه صادرات خدمات فنی ـ مهندسی گفت: براساس هدف‌گذاری‌ها،  میزان صادرات خدمات فنی-مهندسی تا پایان سال باید به چهار میلیارد دلار برسد و با توجه به افزایش قراردادهای نهایی درماه‌های پایانی سال پیش‌بینی می‌شود، این میزان محقق شود.
به گفته سلیمی‌، كشورهای همسایه برای صادرات خدمات فنی و مهندسی در اولویت قرار دارند و باید تلاش شود تا صادركنندگان در این كشورها بیشتر از پیش حضور یابند.
مدیردفتر توسعه صادرات خدمات، افزود: گسترش ارایه خدمات بانكی، گمركی و مالیاتی مورد نیاز بنگاه‌ها، نظام‌مند كردن سیستم اطلاع‌رسانی مناقصات و فرصت‌های تجاری، شناسایی و رفع موانع غیرضروری، تقویت جایگاه تشكل‌ها و انجمن‌های بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها، از جمله اقداماتی است كه طی سال‌های اخیر در راستای حمایت از صادركنندگان این بخش
صورت گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :