آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5443
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1390 10:31
تعداد بازدید : 686

اپل بزرگ ترین هوشمندساز دنیا شد

آخرین گزارش های استراتژی آنالیستیک حاکی از آن است که اپل در طول سه ماهه چهارم سال 2011 توانست عنوان بزرگ ترین تولیدکننده گوشی هوشمند را به خود اختصاص دهد.

سلولارنیوز- موسسه تحقیقاتیStrategy Analytics اعلام کرد که در طول سه ماهه چهارم سال 2011 بیش از 155 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سراسر دنیا به فروش رسید.
شرکت اپل در طول سه ماهه چهارم سال 2011 توانست نسبت به سامسونگ پیشی بگیرد و با 24 درصد سهم، میزان رشد فروش خود را به 128 درصد برساند.
این شرکت در طول سه ماهه چهارم سال میلادی گذشته 37 میلیون دستگاه گوشی به فروش رساند، این در حالی است که سامسونگ به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند مبتنی بر پلات‌فورم آندرویید در طول سه ماهه چهارم سال توانست 33 میلیون دستگاه به فروش برساند. بر اساس این گزارش، نوکیا که در سال 2010 با 33 درصد سهم عنوان نخست را در اختیار داشت در سال 2011 میزان سهم‌اش به 16 درصد کاهش یافت.
ظاهرا نوکیا با همکاری مایکروسافت قصد دارد بر روی ساخت گوشی‌های هوشمند و مبتنی بر شبکه‌های نسل چهارم متمرکز شود تا بازارهایی مثل آمریکا و ژاپن را در اختیار خود بگیرد.
گفتنی است در طول سال 2011 به طور کلی حدود نیم میلیارد دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسید و رشد سالانه این مدل گوشی‌ها با 54 درصد رشد همراه بود. بر اساس این گزارش، میزان فروش کل گوشی‌های تلفن همراه در طول سه ماهه آخر سال 2011، 409 میلیون دستگاه برآورد شد که از این میزان، فروش 155 میلیون دستگاه گوشی هوشمند تقریبا 36 درصد را به خود اختصاص داده که بالاترین میزان رکورد را ثبت کرد.
گزارش‌ها نشان می‌دهد که برای نخستین بار از زمان معرفی سیستم عامل آندرویید سهم بازار این سیستم عامل از 5/52 درصد به 47 درصد کاهش یافت که این افت میزان فروش از افزایش درخواست برای گوشی‌ آیفون اپل ناشی شده است.
آندرویید پس از پنجمین سال ورودش به بازار و استفاده توسط تولیدکنندگانی مثل موتورولا، ال‌جی و سونی اریکسون و عرضه انواع مختلف گوشی بر پایه این پلات‌فورم در حالی عنوان دومین پلات‌فورم موبایلی هوشمند را به خود اختصاص داده که اپل با یک مدل گوشی در جایگاه بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی هوشمند قرار گرفته
است.
نوکیا و سامسونگ در طول سه ماهه چهارم سال 2011 عنوان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تلفن همراه را در زمینه فروش گوشی به خود اختصاص داده است.
گزارش‌ها حاکی است شرکت‌هایی همچون هواوی و ZTE با تولید گوشی‌های هوشمند ارزان‌قیمت به ترتیب در طول سه ماهه چهارم سال، 6/6 میلیون و 5/4 میلیون دستگاه به فروش رساندند.
شرکت کانادایی RIM تولیدکننده گوشی‌های هوشمند بلک‌بری عملکرد مثبتی نداشت و با این حال از رتبه نهم جدول بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گوشی هوشمند به جایگاه هفتم صعود کرد.
نوکیا در طول سه ماهه چهارم سال 9/93 میلیون دستگاه گوشی به فروش رساند و باز هم عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی را به خود اختصاص داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :